Prezydent Klimek z większością w Radzie

Wybory

Na pierwszy „powyborczy transfer” mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego długo nie musieli czekać. Elżbieta Grochowska wybrana do Rady Miejskiej z listy Prawa i Sprawiedliwości podjęła decyzję o przejściu do Klubu Radnych Przyjazne Miasto. Tym samym prezydent Beata Klimek posiada w Radzie 12-osobową większość. W opozycji pozostaje 7 radnych Koalicji Obywatelskiej i 4 radnych Prawa i Sprawiedliwości.

We wtorek 30 października w ostrowskim Ratuszu odbyła się ceremonia wręczenia przez Miejską Komisję Wyborczą nowo wybranym radnym zaświadczeń o wyborze. Zaświadczenia odebrali wszyscy radni oraz prezydent Beata Klimek.

Zaraz po tej uroczystości prezydent Klimek wygłosiła oświadczenie, w którym poinformowała, że do Klubu Radnych Przyjazne Miasto dołączyła wybrana z list PiS-u Elżbieta Grochowska.

- Wyniki wyborów pokazują że ostrowianie opowiedzieli się za realizacją naszego programu wyborczego – mówiła prezydent Klimek. – Dziękujemy za 13,5 tysiąca głosów, które przełożyły się na 11 mandatów w Radzie Miejskiej. Tak ogromne poparcie bardzo cieszy, ale i nakazuje realizację programu przedstawionego w trakcie kampanii. Przyszedł czas aby ten program miał gwarancje poparcia przez większość radnych. Cieszy mnie, że poparcie to oprócz radnych Klubu Przyjazne Miasto, zadeklarowała również pani Elżbieta Grochowska. Nasza konstruktywna rozmowa o mieście, o wspólnych celach które chcemy realizować zaowocowała przyjęcie mnaszego zaproszenia przez panią radną Elżbietę Grochowską do współpracy w ramach Klubu Radnych Przyjazne Miasto. W ten sposób nasz klub dysponuje większością w Radzie Miejskiej, my jednak idziemy o krok dalej i zapraszamy do współpracy na rzecz miasta również pozostałych radnych.

Elżbieta Gorchowska jest przewodniczącą Rady Osiedla nr 7 Zacisze-Zębców. W wyborach samorządowych w roku 2014 startowała do Rady Miejskiej z ramienia KWW Beaty Klimek. W ostatnich latach współpracowała z obecną prezydent, by przed tegorocznymi Wyborami dość nieoczekiwanie zwrócić się w stronę PiS-u. W Okręgu nr 2 zdobyła 553 głosy i dające jej drugie miejsce na liście Prawa i Sprawiedliwości i mandat w Radzie Miejskiej.

 

Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Mati
Moim zdaniem jest to oszustwo jeżeli startujesz z danej listy i wygrałeś powinieneś być cały czas w tej partii jeśli zmieniasz po wyborach wygranych jest to oszustwo powinna oddać ta Pani mandat i pożegnać się z Rada miasta bo jako wyborca czuje się oszukany ???????????????????????????????????????????? zadam by ta Pani zrezygnowała

Zostaw komentarz


REKLAMA

FB FANPAGE

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Poniedziałek
Luty 2020
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Boguty, Bogusza, Macieja