Nowoczesna podsumowała Wybory Samorządowe

Wybory

Dwóch prezydentów, dwóch burmistrzów i 31 radnych w sejmikach to najważniejsze osiągnięcia Nowoczesnej w Wyborach Samorządowych 2018.

Podsumowania zakończonych właśnie Wyborów Samorządowych dokonali przewodniczący koła Nowoczesnej w Ostrowie Wielkopolskim Przemysław Gruszecki oraz nowo wybrany radny sejmiku Andrzej Pichet, członek zarządu wojewódzkiego partii.

Przemysław Gruszecki przybliżył wyniki jakie uzyskała Nowoczesna w skali kraju w ramach Koalicji Obywatelskiej. Ten wynik to 2 prezydentów miast, 2 wiceprezydentów (Poznań, Warszawa), 2 burmistrzów oraz 215 radnych (31 w sejmikach, 30 w powiatach i 144 w radach miast, gmin i dzielnic).

- W Wielkopolsce osiągnęliśmy lepszy wynik niż średnia krajowa – mówił przewodniczący Gruszecki – mamy tutaj 25 radnych. Największym sukcesem jest Sejmik Województwa Wielkopolskiego, gdzie na 15 mandatów zdobytych przez Koalicję Obywatelską, przedstawiciele Nowoczesnej mają 4, w tym nasz kolega z ostrowskiego koła Andrzej Pichet.

I właśnie Andrzej Pichet podsumował wyniki swojego ugrupowania w skali miasta i powiatu:

- Z naszego punktu widzenia tu u nas już tak różowo nie jest . Mam wrażenie, że chyba nie odrobiliśmy lekcji jako Koalicja Obywatelska, gdyż mogliśmy osiągnąć lepszy wynik. Jako Nowoczesna wystawiając 5 kandydatów do Rady Miejskiej i 1 do Rady Powiatu liczyliśmy na lepszy wynik. To pokazuje, że przede wszystkim musimy popracować nad rozpoznawalnością naszych kandydatów. Uzyskany wynik nie jest jakąś tragedią, ale przy większej rozpoznawalności mogliśmy uzyskać lepszy.

Andrzej Pichet pogratulował w imieniu Nowoczesnej doskonałego wyniku prezydent Beacie Klimek i zadeklarował współpracę jako radny Sejmiku Wojewódzkiego.

- Zamierzam w sejmiku działać minimum w trzech komisjach. Jest to ochrona środowiska, gospodarka i komisja budżetowa. Chciałbym też nieco rozkręcić niektóre gminy, które do tej pory nie korzystały ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, gdyż są tam spore środki do pozyskania i szkoda, że nie wszyscy po nie sięgają – podsumował nowo wybrany radny sejmiku.

A. Pichet mówił również o planach Nowoczesnej na najbliższy czas:

- Chcemy zaprosić osoby, które mogą dać nam nowy impuls. W ramach naszej platformy „Nowoczesny Samorząd” chcemy poszerzać nasze zasoby ludzkie. Chcemy, aby był to nasz think-tank doradczy, a otrzymujemy sygnały, że jest potrzeba funkcjonowania czegoś takiego w naszym mieście.

Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


REKLAMA

FB FANPAGE

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Poniedziałek
Luty 2020
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Boguty, Bogusza, Macieja