I sesja Rady Gminy i Miasta Raszków VIII kadencji

Wybory

W środę 21 listopada 2018 roku w sali Raszkowskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Mickiewicza w Raszkowie odbyła się I sesja nowo wybranej Rady Gminy i Miasta Raszków.

Galeria zdjęć


Obrady rozpoczęły się uroczyście od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego, następnie każdy z radnych oraz Burmistrz Gminy i Miasta Raszków Jacek Bartczak złożyli ślubowanie. Obrady do czasu wyboru przewodniczącego poprowadził najstarszy wiekiem radny - Kajetan Błaszczyk.

Na stanowisko Przewodniczącego Rady Gminy i Miasta Raszków zgłoszono kandydaturę Andrzeja Matyby, który w tajnym głosowaniu uzyskał 13 głosów za przyjęciem kandydatury. Jeden głos był przeciw i jeden głos oddano nieważny.

Na stanowisko Wiceprzewodniczących Rady zgłoszono kandydatury: Karola Marszała i Gabrieli Sznajder. Pierwszy z kandydatów otrzymał 13 głosów za oraz 2 głosy oddano nieważne. Gabrielę Sznajder poprało 11 radnych, 2 było przeciw i 2 oddało nieważny głos.

Wszyscy kandydaci uzyskali wymaganą ilość głosów i ustalono skład prezydium Rady Gminy i Miasta Raszków. W VIII kadencji Przewodniczącym Rady Gminy i Miasta Raszków został Andrzej Matyba, wiceprzewodniczącymi zostali: Karol Marszał i Gabriela Sznajder.

Inf. Ilona Szczucka

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz