Poseł Grupiński w Ostrowie

Polityka

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PO Rafał Grupiński odwiedził Ostrów Wielkopolski w ramach przygotowań partii do Eurowyborów.

- W Wyborach Samorządowych Wielkopolska została obroniona i dzisiaj mamy spokojne 5 lat możliwości wpływania na rozwój regionu, z marszałkiem Markiem Woźniakiem, osobą która stała się już symbolem polskiej polityki regionalnej – mówił Rafał Grupiński.

Przewodniczący wielkopolskich struktur PO przyjechał do Ostrowa by spotkać się z lokalnymi strukturami partii.

- Głównym tematem spotkania będą najbliższe dwie tury wyborów, jako że w istocie każda nasza struktura musi być przygotowana do tego rozstrzygającego o losach demokracji w Polsce – mówił.

Powołując się na przyjętą na niedawnej konwencji PO „Deklarację Styczniową” dotyczącą praw kobiet, Rafał Grupiński przypomniał, że w jej powstaniu uczestniczyli przedstawiciele licznych ruchów obywatelskich. Jak mówił – celem Platformy jest, by standardy związane z prawami kobiet były na takim samym poziomie jak w najlepiej rozwiniętych krajach europejskich. W deklaracji znalazły się m.in. takie postulaty jak realizacja polityki antyprzemocowej, wprowadzenie edukacji seksualnej w szkołach, wsparcie partnerskiego modelu rodziny czy ograniczenie luki płacowej między kobietami i mężczyznami. Pełna treść deklaracji dostępna jest TUTAJ.

Poseł Grupiński odniósł się również do sprawy wykluczenia z PO radnych powiatowych. Tłumaczył, że złożonym przez radnych odwołaniem od decyzji władz partii zajmie się sąd partyjny, choć jak podkreślił – on sam nie ma żadnych wątpliwości, że była to decyzja słuszna.

W odniesieniu do najbliższych wyborów, przewodniczący klubu PO powiedział, że do końca lutego powinna się rozstrzygnąć kwestia koalicji ugrupowań opozycyjnych i wyraził nadzieję, że będzie to możliwie szeroka koalicja.

Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


REKLAMA

FB FANPAGE

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Wtorek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Michaliny, Michała, Rafała