"Wiosna" zawitała do Ostrowa Wielkopolskiego

Polityka

3 lutego na warszawskim Torwarze odbyła się konwencja programowa nowej partii Roberta Biedronia, na której zaprezentowano nazwę partii, program oraz najbliższych współpracowników jej lidera. Na konwencji nie zabrakło przedstawicieli powiatu ostrowskiego.

Galeria zdjęć


Konwencja "Wiosny" była jednym z głównych wydarzeń medialnych minionej niedzieli. Szczegóły tego wydarzenia utrzymywano w tajemnicy i do samego końca nawet sympatycy Roberta Biedronia ich nie znali. Pojawiały się spekulacje co do nazwy partii, czy poszczególnych punktów programowych. Na konwencji zaprezentowano "Umowę Roberta Biedronia". Znalazły się w niej między innymi takie punkty jak likwidacja kopalń do 2035 roku, prawo kobiet do bezpiecznego przerywania ciąży na żądanie do 12. tygodnia, pensja minimalna na poziomie 2700 zł, odpartyjnienie spółek skarbu państwa, wprowadzenie związków partnerskich, rozdział państwa od Kościoła czy minimalna emerytura w wysokości 1600 zł.

- W powiecie ostrowskim struktury partii Roberta Biedronia zaczęły powstawać prawie trzy miesiące temu – mówi Magdalena Decker, koordynatorka partii w powiecie ostrowskim. – Od samego początku mogliśmy aktywnie włączyć się w proces powstawania partii poprzez dodawanie swoich propozycji, które powinny znaleźć się w programie oraz wspólną dyskusję nad nimi. Zaowocowało to tym, że w momencie oficjalnego startu partia Biedronia ma swoje struktury praktycznie w całej Wielkopolsce. W samym Ostrowie Wielkopolskim jest to przeszło 40 osób. Liczba sympatyków byłego prezydenta Słupska powiększa się z każdym tygodniem.

Po Torwarze Robert Biedroń wraz ze swoimi współpracownikami wyruszył autobusem w trasę programową po całej Polsce. Odwiedzi 13 miast, w tym Poznań 6 lutego. Na konwencji regionalnej również nie zabraknie przedstawicieli powiatu ostrowskiego.

 

Inf. Magdalena Decker

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


REKLAMA

FB FANPAGE

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Wtorek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Michaliny, Michała, Rafała