60 kandydatów do Parlamentu Europejskiego

Wybory

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała listy kandydatów zarejestrowane przez poszczególne komitety. W Wielkopolsce wybierzemy 5 lub 6 europarlamentarzystów z grona 60 kandydatów.

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI
1. KOPACZ Ewa Bożena (l.62, lekarz, Radom)
2. MILLER Leszek Cezary (72, politolog, Warszawa)
3. GRZYB Andrzej Marian (62, parlamentarzysta, Siedlików)
4. STĘPIEŃ Miłosława Dorota (41, tłumaczka, Konin)
5. WAWRYKIEWICZ Michał (47, adwokat, Dziekanów Polski)
6. MROCZKOWSKA Barbara Elżbieta (66, politolog, Leszno)
7. BOSACKI Marcin Rafał (48, dyplomata, Warszawa)
8. DROZD Krystiana Maria (60, nauczyciel, Ostrów Wielkopolski)
9. FABIŚ-SZULC Karolina Urszula (34, główna księgowa, Poznań)
10. RUTNICKI Jakub Adam (40, parlamentarzysta, Pniewy)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY
1. LIROY-MARZEC Piotr Krzysztof (47, muzyk, Kielce)    
2. KRYSTOWSKA Anna (31, adwokat, Warszawa)
3. BRYŁKA Anna Mirosława (28, prawnik, Kobylatka)
4. TOMCZAK Witold Stanisław (62, lekarz, Kępno)
5. JÓŹWIAK Maciej (35, właściciel sklepu, Środa Wielkopolska)
6. GAPIŃSKA Magdalena (29, historyk, Kościelec)
7. KUŚWIK Andrzej Antoni (51, trener sportu, Wolica)
8. WAWRZYNIAK Piotr Bogusław (50, historyk, Trzcianka)
9. ROHDE Aleksandra (25, grafik, Poznań)
10. ZIĘTKOWSKI Wojciech Maciej (53, ekonomista, Środa Wielkopolska)

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
1. JUREK Marek (58, historyk, Wólka Kozodawska)
2. PARDA Błażej Łukasz (32, ekonomista, Piła)
3. KOSMALSKA Joanna Agnieszka (39, ratownik medyczny, Gostyń)
4. LUCH Katarzyna (47, inżynier budownictwa, Lipka Wielka)
5. FORDON Jacek (42, automatyk przemysłowy, Drużyna)
6. GARCZYŃSKI Bartosz (39, antropolog kultury, Poznań)
7. KOCHAŃSKA Julia Anna (30, pedagog, Przybyszewo)
8. GATTI Sabina Edwarda (64, tłumacz, Poznań)
9. PERA Jakub (33, politolog, Borzykowo)
10. KOZŁOWSKI Jerzy (57, poseł na Sejm RP, Kalisz)

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS
1. WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz (65, inżynier energetyki, Poznań)
2. WACHOWSKA-KUCHARSKA Anna Małgorzata (57, specjalista sprzedaży internetowej, Poznań
3. SZLINDER Maciej Karol (32, socjolog, Poznań)
4. NOWAK Paulina (25, ekonomista, Słupca)
5. NOWACKI Konrad (36, administrator systemów komputerowych, Zduny)
6. BŁAŻEJCZAK-KLECZEWSKA Beata (40, specjalista ds. ochrony środowiska, Kalisz)
7. SMIRNOW Amadeusz Piotr (31, nauczyciel języków obcych, Poznań)
8. KASPRZAK-BARTKOWIAK Kamila (37, dziennikarz, Gniezno)
9. WILK-BARAN Anna Elżbieta (39, dziennikarz, Wronki)
10. KOSZAL Dorota (27, specjalista ds. zamówień publicznych, Poznań)

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. KRASNODĘBSKI Zdzisław Marek (66, nauczyciel akademicki, Warszawa)
2. MOŻDŻANOWSKA Andżelika Anna (44, ekonomistka, Kępno)
3. LICHOCKA Joanna Katarzyna (49, poseł na sejm RP, Warszawa)
4. SZYNKOWSKI VEL SĘK Szymon Andrzej (36, sekretarz stanu, Poznań)
5. BARTOSIK Ryszard (51, parlamentarzysta, Kowale Pańskie)
6. PORZUCEK Marcin Bartosz (34, poseł na sejm RP, Piła)
7. DUDZIAK Lidia Danuta (61, politolog, Poznań)
8. POPKOWSKI Robert Adam (52, przedsiębiorca, Konin)
9. FRANKIEWICZ Joanna Dorota (51, germanista, Poznań)
10. DZIEDZICZAK Jan Michał (37, politolog, Warszawa)

KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA
1. SPUREK Sylwia Iwona (43, radczyni prawna, Warszawa)    
2. STANDERSKI Dariusz Marian (25, ekonomista, Rożnowo)
3. UEBERHAN Katarzyna (43, filozofka, Poznań)
4. PANCEWICZ Mikołaj Jakub (42, specjalista zastosowań informatyki, Kalisz)
5. WÓJCIAK-PLEYN Ewa Maria (67, aktorka, Poznań)
6. STANIEWSKI Marcin (41, politolog, Poznań)
7. MICHOCKA Kalina (35, filolożka języka nowożytnego, Kalisz)
8. ZALESIŃSKI Zbigniew Stanisław (60, ekonomista, Leszno)
9. DECKER Magdalena Maria (41, filolog polski, Ostrów Wielkopolski)
10.JEŻAK Ewa Agnieszka (48, specjalistka bankowości,  Brzeźno)

Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


REKLAMA

FB FANPAGE

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Poniedziałek
Luty 2020
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Donata, Gizeli, Łukasza