Michał Wawrykiewicz w Ostrowie /video/

Wybory

Kandydat do Parlamentu Europejskiego mecenas Michał Wawrykiewicz startujący z listy Koalicji Europejskiej odwiedził po raz kolejny Ostrów Wielkopolski, rozmawiając na Rynku z mieszkańcami miasta i przedstawicielami strajkujących nauczycieli.
Mecenas Michał Wawrykiewicz, współtwórca inicjatywy Wolne Sądy, gościł już w Ostrowie w pierwszym tygodniu protestu w oświacie – wówczas spotkał się z nauczycielami w n-Klubie. Tym razem kandydat do PE na ostrowskim Rynku rozmawiał z mieszkańcami miasta, wręczając przy okazji chorągiewki w barwach Unii Europejskiej i Polski.

Wcześniej Michał Wawrykiewicz spotkał się z dziennikarzami. Nawiązując do obchodzonego 2 maja Święta Flagi RP mówił:

- Święto Flagi dla mnie to przede wszystkim poszanowanie wartości, które stoją za tą flagą reprezentującą majestat Rzeczypospolitej. W szczególności jest to poszanowanie praw zapisanych w Konstytucji RP, ale również praw zapisanych w traktatach europejskich, bo przecież jesteśmy ważną częścią Unii Europejskiej od 15 lat.

Na rynku pojawili się również przedstawiciele strajkujących nauczycieli, którym mecenas Wawrykiewicz służył pomocą prawną.

- Wśród praw, o których mówię mieszczą się nie tylko socjalne postulaty nauczycieli, ale również godnościowe podejście do zawodu nauczyciela. Zawodu  jednego z najważniejszych. Służyłem i będę służył nauczycielom pomocą, gdyż w pełni na takie wsparcie zasługują.

Michał Wawrykiewicz w eurowyborach startuje jako kandydat obywatelski, popierany m.in. przez środowisko prawnicze oraz ruchy obywatelskie.

Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


REKLAMA

FB FANPAGE

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Poniedziałek
Luty 2020
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Boguty, Bogusza, Macieja