Andrzej Grzyb o Unii Europejskiej

Polityka

Europoseł i kandydat do Europarlamentu z list Koalicji Europejskiej Andrzej Grzyb reprezentujący Polskie Stronnictwo Ludowe przedstawił na ostrowskim Rynku swoje najważniejsze działania podejmowane w Brukseli.
Podczas spotkania z dziennikarzami eurodeputowany Andrzej Grzyb podkreślił znaczenie samorządu w umiejętnym wykorzystywaniu środków unijnych chwaląc przy tym zarówno władze powiatowe jak i władze naszego miasta. Mówił o unijnych dyrektywach regulujących z korzyścią dla mieszkańców Europy obszary energetyki i ochrony środowiska.

Jako cel polityki europejskiej na najbliższe lata wskazał konieczność podjęcia zintegrowanych działań w obszarze ochrony zdrowia, szczególnie w walce z chorobami cywilizacyjnymi a także skutkami zanieczyszczenia środowiska.

Europoseł zwrócił też uwagę, że w Parlamencie Europejskim jest miejsce na inicjatywy poselskie, jako przykład podając zaakceptowany przez unijne władze projekt likwidacji podwójnej zmiany czasu w krajach Unii. Podkreślił też konieczność podejmowania wspólnych działań przez przedstawicieli władz, zarówno parlamentarzystów jak i rządu, mających na celu budowanie dobrego wizerunku Polski na arenie międzynarodowej.

Pytany o działania PSL-u zmierzające do odzyskania elektoratu wiejskiego, Andrzej Grzyb odpowiedział, że życzliwość wyborców jest swego rodzaju kredytem zaufania, który zaciąga się w okresie kampanii, a następnie spłaca. A o tym w jaki sposób on spłacał swój kredyt względem wyborców europoseł obszernie informuje na swojej stronie https://andrzejgrzyb.eu

Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


REKLAMA

FB FANPAGE

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Sobota
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Arety, Marty, Marcina