Zdzisław Krasnodębski w Ostrowie /video/

Wybory

Lider listy Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Europarlamentu odwiedził Ostrów Wielkopolski i podczas spotkania z dziennikarzami przedstawił swoje poglądy na Unię Europejską.
Zdzisław Krasnodębski ubiega się o kolejną kadencję w Parlamencie Europejskim. Funkcję wiceprzewodniczącego PE pełni od czasu gdy został z niej odwołany Ryszard Czarnecki. Obecnie jest liderem listy PiS w WIelkopolsce.

Podczas spotkania z dziennikarzami europoseł skrytykował Koalicję Europejską określając jej powołanie „pewnego rodzaju nadużyciem”, zwracając uwagę, że ewentualni posłowie wybrani z jej list zasilą różne frakcje w Europarlamencie.

- PiS jest formacją zdecydowanie programową ma bardzo jasną i realistyczną wizję Unii Europejskiej i wizję obecności Polski w UE.

Sporą część swojego wystąpienia poświęcił krytyce Niemiec określając je mianem hegemona, który nadużywa swojej roli w UE czerpiąc z tego wymierne korzyści.

- My dostaliśmy w ciągu 15 lat 110 mld euro na plus. Natomiast oblicza się, że co roku gospodarka Niemiec dzięki temu dostaje 86 mld euro.

Pytany, czy wobec tego jest jakaś korzyść z obecności Niemiec w Unii Europejskiej odpowiedział:

- Związanie Niemiec z Unią Europejską sprawia, że ich rola hegemona ograniczana jest przez instytucje europejskie.

Zdzisław Krasnodębski mówił też, że UE nie powinna aspirować do roli światowego mocarstwa, natomiast skupić się na równości politycznej i równości gospodarczej

- To Stany Zjednoczone, a nie Unia Europejska są gwarantem naszego bezpieczeństwa i my zrobimy wszystko by zatrzymać Amerykanów w Europie. (…) Koalicja Europejska jedyne co ma Polakom do zaproponowania, to byśmy padli przed Unią na kolana i byli wdzięczni za pieniądze, które nam spływają.

Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz