AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Nową drogą do Wielowsi

Gm. Sieroszewice

Przebudowa drogi Rososzyca Wielowieś to jedna z największych inwestycji drogowych planowanych w tym roku przez powiat na terenie Gminy Sieroszewice. W sumie wyremontowany zostanie ponad sześciokilometrowy docinek drogi.

REKLAMA

Droga Ostrów – Sieroszewice – Rososzyca – Wielowieś to jedna z dróg powiatowych o największym obciążeniu ruchu ze zwiększającym się udziałem w ruchu pojazdów ciężarowych. To droga przebiegająca między zabytkową aleją brzozową w pobliżu Masanowa. W ciągu dwóch lat poprawie ulegnie nie tylko stan nawierzchni, ale powstaną także dodatkowe elementy infrastruktury drogowej.

W dniu 16 marca 2021 w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie robocze poprzedzające rozpoczęcie inwestycji. Szczegółowy projekt tej inwestycji obejmujący kilka segregatorów przedstawiony został przez Piotra Śniegowskiego Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg.  

Koszt realizacji całego zadania wyceniony został na ok. 5,5 mln zł.

- Przetarg na to zadanie ogłoszony został dużo wcześniej i w połowie lutego poznaliśmy oferty wykonawców. Przystępując wcześnie do przetargu udało się uzyskać znacznie korzystniejszą cenę niż zakładał to kosztorys – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Dzięki przyśpieszeniu procedury udało się więc skrócić czas na sprawy formalne i szybciej będzie można przystąpić do prac po zgromadzeniu wszystkich środków. Inwestycja realizowana będzie z kilku źródeł. Głównym jest budżet Powiatu Ostrowskiego, ale kwotą ok. 0,5 miliona złotych wesprze ją także samorząd Gminy Sieroszewice.

- W zasadzie czekamy tylko na podpis Premiera i przyznanie środków rządowych z Funduszu Dróg Samorządowych na przygotowany przez nas wniosek o dofinansowanie. Wcześniej został on dobrze oceniony na szczeblu wojewódzkim i znalazł się wysoko na liście rankingowej - powiedział Roman Pacholczyk Wicestarosta Ostrowski.

Na spotkaniu w Starostwie obecni byli radni powiatowi Arkadiusz Wojtczak i Zdzisław Jaźwiec, którzy podkreślali, że projekt obejmuje kompleksową modernizację. W ramach prac pojawi się nie tylko nowa nawierzchnia bitumiczna na jezdni. W wielu miejscach wybudowane zostaną chodniki, zatoczki autobusowe, a na wjazdach do miejscowości odgięcia toru jazdy w celu spowolnienia ruchu. W dwóch miejscach, tj. w  Masanowie oraz Rososzycy wybudowana zostanie sygnalizacja świetlna.

W związku z budową marketu w Wielowsi i wiążącym się zwiększonym ruchem pieszych Wójt Anatol Piaskowski wskazał na potrzebę powstania w tym miejscu przejścia dla pieszych.

Inf. Starostwo Powiatowe

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Sobota
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii
REKLAMA