AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Seniorzy z OUTW stawiają na aktywność

Miasto

Coraz więcej osób starszych stawia na aktywność ruchową i integrację. Pokazują to każdego dnia, również w okresie wakacji ćwicząc na świeżym powietrzu na Piaskach Szczygliczka, seniorki i seniorzy Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Od ćwiczących seniorów można usłyszeć, że to naturalne, bo tego rodzaju forma terapii to okazja do wspólnej zabawy, do ożywionych rozmów i wspomnień, dzielenia się radościami i smutkami, umacniania przyjacielskich relacji, jak też do poznawania nowych ludzi.   Mają przy tym pełną świadomość, że ruch pomaga w zapobieganiu różnym chorobom i stanom patologicznym w organizmie i wpływa na lepsze samopoczucie.

Maria Wojtaszek, prowadząca w ostrowskim uniwersytecie warsztaty zdrowia, sekcję kształtowania sylwetki i zespół „Tańczące Seniorki” w rozmowie ze mną stwierdziła, że ćwiczenia ogólnorozwojowe, zarówno na łonie natury jak i w salach gimnastycznych, są dla nestorów dniami pełnymi wrażeń i przeżyć niezwykłych. Jestem pełna podziwu dla ich postawy i aktywności. Miło popatrzeć – dodała – na ich determinację, zaangażowanie emocjonalne, entuzjazm i sprawność, jak też przekonanie, że taka forma rekreacji służy poprawie jakości ich życia.

Dla grupy ponad 60 seniorek i seniorów OUTW ćwiczenia na Piaskach Szczygliczka w miesiącu lipcu były traktowane jako interesujące spotkania na świeżym powietrzu. Trudno było oprzeć się wzruszeniu, kiedy niezwykłe emocje z tym związane przypominały niejednemu lata młodości. Usłyszałem, że to dla nich wartościowy czas, okazja do miłego spędzania czasu, do okazywania sobie ciepła i serdeczności, której tak wielu osobom w dojrzałym wieku na co dzień brakuje. Mówią otwarcie, że odpoczywając efektywniej lepiej radzą sobie z przeciwnościami losu. W takich chwilach – dodają – nasze troski zostawiamy za sobą.

To wydarzenie potwierdziło – stwierdziła Aleksandra Biegańska, prezes OUTW – jak ważne jest organizowanie takich spotkań integracyjnych dla seniorów, które ubarwiają jakość ich życia, pozwalają im żyć piękniej i dłużej.  Taką postawą sami wpływają na godną i bezpieczną starość.

Informacja – Kazimierz Nawrocki

Zdjęcia – Maria Wojtaszek

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Sierpień 2022
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Emilii, Julinana, Konstancji
REKLAMA