AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Wielkopolskie Fora Rolnicze /zapowiedź/

Powiat

We wtorek, 17 stycznia w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Wysocku Wielkim odbędzie się spotkanie w ramach cyklu „Wielkopolskie Fora Rolnicze – Wspólnie dla Wielkopolskiej Wsi” związanego z reformą Wspólnej Polityki Rolnej i Krajowego Planu Strategicznego.
Przed rolnikami chcącymi uzyskać unijne wsparcie finansowe reforma Wspólnej Polityki Rolnej i Krajowego Planu Strategicznego (KPS), która jest wdrażana w związku z przyjęciem Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027. Dlatego Wielkopolska Izba Rolnicza, Wielkopolski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu organizują na terenie Wielkopolski cykl spotkań informacyjno-szkoleniowych pod hasłem „Wielkopolskie Fora Rolnicze – Wspólnie dla Wielkopolskiej Wsi”.

Forum odbędzie się również w powiecie ostrowskim - 17 stycznia o godz. 10:00 w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Wysocku Wielkim przy ul. Kościelnej. O forum i najbliższym spotkaniu mówili dzisiaj podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Ostrowie Wielkopolskim prezes WIR Piotr Walkowski, Starosta Ostrowski Paweł Rajski, Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego Piotr Walkowski oraz wójt Gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk.

- We współpracy z samorządami chcemy uświadomić jak największe grono rolników o zmianach, przede wszystkim administracyjnych, związanych z dokumentami – mówił prezes WIR. – Co istotne, udział w spotkaniach jest bezpłatny i każdy może wziąć w nich udział.

Spotkania informacyjno-szkoleniowe - organizowane wspólnie przez instytucje, które na co dzień pracują na rzecz rolnictwa - stanowić będą publiczną akcję wspólnego dotarcia do rolników z informacją na temat możliwości wykorzystania środków w ramach płatności bezpośrednich i ekoschematów. Zdaniem prezesa WIR wiedza ta będzie miała decydujące znaczenie dla sytuacji finansowej rolników w nadchodzących latach.

- Powiat Ostrowski bardzo aktywnie włącza się w tego rodzaju przedsięwzięcia, bo każda garść informacji która może pogłębić wiedzę rolnika z zakresu jego działalności jest niezwykle istotna. W naszym powiecie rolnictwo jest dominującą gałęzią gospodarki, w związku z tym jako samorząd nie możemy stać obok, musimy być aktywni. Forum ma być dla rolników swoistym drogowskazem, ale również rolnicy powinni się angażować i brać udział w spotkaniach jeśli chcą być na bieżąco z wprowadzanymi zmianami – mówił Paweł Rajski, Starosta Ostrowski.   

Spotkania będą miały formę prezentacji, połączonych z sesją pytań i odpowiedzi oraz otwartą debatą. W głównej mierze omówione zostaną kwestie wzmocnionej warunkowości, ekoschematów i działań w ramach KPS. Dodatkowo poruszone zostaną bieżące kwestie i problemy rolnictwa.

- Powiat Ostrowski jest otwarty na wszelkie inicjatywy, które mają pomóc w dotarciu informacji do mieszkańców, szczególnie w przypadku rolnictwa, które jest u nas ważną gałęzią gospodarki, a działalność ta nierzadko wiąże się ze zmianami w dokumentacji czy procedurach – mówił Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego Piotr Walkowski.

Źródło: https://www.powiat-ostrowski.pl

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

RtyxisslliamLurne
https://bazafirmonline.eu/

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Poniedziałek
Grudzień 2023
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Barbary, Hieronima, Krystiana
REKLAMA