AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Rusza przebudowa ronda

Miasto

Rozpoczęły się prace związane z przebudową Ronda Bankowego, Parku Kilińskiego oraz Skweru Żołnierzy Niezłomnych w Ostrowie Wielkopolskim. Te trzy miejsca w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy przejdą budowlaną metamorfozę. Kosztować będą ponad 10 milionów złotych. Miasto z sukcesem pozyskało na to zadanie dofinansowanie. To 94% wartości całej inwestycji. Pieniądze pochodzą z rządowego programu Polski Ład.

Prace na Rondzie Bankowym rozpoczną się od przebudowy gazociągu. Dopiero po nich, ruszą prace związane z budową ronda turbinowego. Oznacza to, że jazda po nim będzie dużo bardziej bezpieczna dla kierowców.

- Nie zamykamy ronda na czas jego przebudowy. Kierowcy muszą jednak liczyć się z utrudnieniami. Prosimy zatem o cierpliwość i zwiększoną czujność. Ruch na rondzie odbywać się będzie jednym pasem – tłumaczy Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim.

Równoległe z przebudową ronda rwać będą prace w Parku Kilińskiego. Drzewa już zostały zabezpieczone słomianymi matami i deskami. Wszystko po to, by uchronić  je przed przypadkowymi uszkodzeniami. W ramach prac wymieniony zostanie grunt.  W parku pojawi się nowa roślinność i ławeczki. Nowy wygląd zyska też dotychczasowy klomb przy fontannie, która od lat ozdabia nasze miasto. Pojawią się nowe alejki, a te dotychczasowe, w dużej mierze zyskają nawierzchnię mineralną, a więc przepuszczającą wodę. W sumie to niemal 1600 m2  ścieżek.

-  Rozpoczynamy wielomilionową inwestycję! Przed nami dwa ważne zadania. Pierwsze - przebudowa ronda, czyli inwestycja w nasze bezpieczeństwo oraz poprawę płynności ruchu. I drugie – zielono - niebieska infrastruktura. Chcemy, by Park Kilińskiego był miejscem odpoczynku. Stawiamy na rozwój Ostrowa Wielkopolskiego, także ten zielony. Nic nie ozdabia miasta tak jak zieleń – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W ramach prac zrewitalizowany zostanie także Skwer Żołnierzy Niezłomnych. Miejsce tuż obok Starego Cmentarza. Tam także pojawią się nowe nasadzenia oraz mała architektura. W sumie te trzy zadania kosztować będą ponad 10 milionów złotych. Aż 94% to pieniądze, które miasto z sukcesem pozyskało z rządowego programu Polski Ład. Wykonawca na realizację wszystkich trzech inwestycji ma rok.

 

Inf. Anna Woźnica

Biuro Prasowe UM Ostrów Wlkp.

Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Piątek
Czerwiec 2024
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Alicji, Alojzego, Rudolfa
REKLAMA