AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

XXV Turniej Zastępów i I Turniej Gromad Zuchowych

Turystyka

Blisko 300 zuchów i harcerzy wzięło udział w XXV Turnieju Zastępów Powiatu Ostrowskiego oraz I Turnieju Gromad Zuchowych.

W miniony weekend 19-21.04. na Stanicy Harcerskiej „Zielona Polana” Ostrowski Hufiec ZHP rozpoczął sezon biwakowy organizując kolejną edycją Turnieju Zastępów. W tym roku po raz pierwszy zorganizowano również Turniej Gromad Namiestnictwa Zuchowego.

Impreza rozpoczęła się uroczystym apelem z udziałem zaproszonych instruktorów hufca, na którym odczytano rozkaz komendantki hufca poświęcony m.in. jubileuszowemu Turniejowi Zastępów, ale również zawierający nominację druhny pwd. Hanny Foltyniewicz na funkcję namiestniczki harcerskiej, czyli „szefowej” drużynowych drużyn z pionu harcerskiego.

Mimo nieprzychylnej aury frekwencja dopisała i w czasie sobotnich zmagań stanica harcerska pękała w szwach. Zastępy harcerskie i starszoharcerskie rywalizowały o tytuł „Najlepsi z Najlepszych” oraz puchar przechodni, z wygrawerowanymi nazwami zwycięskich zastępów poprzednich edycji turnieju. Harcerze oraz harcerze starsi przez cały dzień podczas realizacji zadań turniejowych musieli się wykazać wiedzą harcerską, ale także umiejętnością współpracy w grupie i dobrym zgraniem. Po zakończeniu zmagań przyszedł czas na ogłoszenie zwycięzców.

W kategorii harcerskiej zwyciężył zastęp „Niezapominajki” z 72 WDH (Gorzyce Wielkie), miejsce drugie zajęły „Czerwone Miśki” z 1 DH (Szczep Jedyneczka), a miejsce trzecie wywalczył zastęp „Falkatis” z 58 DH (Szczep Szuwary). Najlepszym zastępem harcerskim w zakresie wiedzy harcerskiej okazały się wspomniane już „Czerwone Miśki” natomiast w realizacji zadań zespołowych najlepiej poradził sobie zastęp „Dziobaki-Wilki” ze 103DH (Szczep Nieprzemakalni).

W kategorii starszoharcerskiej zwycięstwo również przypadło zastępowi z 72 WDH z Gorzyc Wielkich – „Włóczykije”, natomiast miejsce drugie przypadło żeńskiemu zastępowi „Memoria Blanca” ze 101 DHS (Szczep Jedyneczka), a miejsce trzecie zajął zastęp „Spartiaci” z 58 DHS (Szczep Szuwary). W tej kategorii najwyższy poziom wiedzy harcerskiej zaprezentował zastęp „Falcons” z 7 WDH z Wielowsi, a w rywalizacji zespołowej najlepszym okazał się zastęp „Ogniki” z 121 DHS (Szczep Nieprzemakalni).

XXV Turniej Zastępów Powiatu Ostrowskiego został dofinansowany ze środków powiatu ostrowskiego.

W tym roku, równolegle do harcerzy i harcerzy starszych, swoje zmagania toczyły zuchy. Turniej Gromad był wspaniałą okazją do sprawdzenia zuchowych umiejętności: szyfrowania, symboliki zuchowej, a przede wszystkim szlifowania zdolności manualnych i artystycznych. Zuchy wspaniale poradziły sobie z zadaniami m.in. własnoręcznie zdobiąc bawełniane torby, które każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę.

Dla wszystkich uczestników weekendowych zmagań czekały pamiątkowe plakietki, a dla zwycięzców puchary i nagrody. Mimo zimna i padającego chwilami deszczu, sobota okazała się dniem pełnym uśmiechu, radości i pogody ducha.

Akcentem wieńczącym turniejowe zmagania było uroczyste przyjęcie w poczet instruktorów ZHP i złożenie Zobowiązania Instruktorskiego przez druhny: Emilię Pomarańską i Karolinę Błaszczyk.

Komendantką XXV Turnieju Zastepów była podharcmistrzyni Aleksandra Wiśniewska, której w organizacji tras pomagali: przewodniczka Hanna Foltyniewicz i podharcmistrz Michał Wieczorkiewicz. Komendantem Turnieju Gromad Namiestnictwa Zuchowego był namiestnik zuchowy przewodnik Adrian Sitarz.

Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Piątek
Czerwiec 2024
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Alicji, Alojzego, Rudolfa
REKLAMA