Blogi - transporter

Jak wygląda transport aut?
Areczek

Transport aut osobowych bądź dostawczych z zagranicy za pomocą autolawety to najlepsze rozwiązanie. Sprawdzi się również wtedy, gdy zależy nam na tym, by odholować uszkodzony samochód. Jak odbywa się cała procedura i jaki rodzaj autolawety będzie najlepszy w określonym przypadku – o tym dowiesz się z tego artykułu.

2019-09-30 21:00:17

Przewóz samochodów – jakie są sposoby?

Przewóz samochodów odbywa się na wiele różnych sposobów. Warto zaznaczyć, że pojazdy, które służą do przewożenia aut, czyli autotransportery, są różne. Samochody można przetransportować lawetą, gdy nie są duże – na taki pojazd zmieszczą się dwa lub jeden większy. Jeśli natomiast chcemy przetransportować więcej samochodów warto wziąć pod uwagę przewóz aut dostawczych z zagranicy lorą. Lora jest w stanie pomieścić nawet dwanaście pojazdów o różnych gabarytach. 

Przed transportem aut, należy upewnić się, że samochód został właściwie zabezpieczony. By przewóz był stabilny, mocuje się specjalne pasy na kołach, a pod kołami umieszcza się kliny. W przypadku gdy trzeba przetransportować samochody uszkodzone, w których brakuje kół, przewoźnik musi zabezpieczyć pojazdy w inny sposób. Przed założeniem pasów należy się upewnić, czy mają sprawne klamry, nie są wytarte, a także czy posiadają ważną homologację. Jeśli samochód jest właściwie zabezpieczony, nie trzeba obawiać się o to, że w trakcie przewozu będzie się przesuwać w bok lub wzdłuż przyczepy. By mieć stuprocentową pewność, że auto się nie przesunie, można zastosować także podkładki pod koła lub zabezpieczyć pojazd poprzez spięcie opon pasami.   

Kto może przewozić samochody?

Przewozem samochodów nie może zajmować się pierwszy lepszy kierowca, ale osoba, która doskonale orientuje się w załadunku i rozładunku. Z tego też powodu kierowcy, którzy są dopuszczani do przewozu aut, przechodzą odpowiednie szkolenia teoretyczne i praktyczne. Szkolenia dotyczą zarówno załadunku, jak i rozładunku, a także zasad bezpiecznego transportu. W ten sposób przedstawiciel firmy, która zajmuje się przewozem pojazdów, może powierzyć transport firmie Sined kompetentnej ekipie. 

By mieć więc pewność, że transport samochodów będzie w pełni bezpieczny, warto dobrze rozeznać się w ofertach firm przewozowych. Powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę doświadczenie takiej firmy, jak też jej renomę. Pomocne mogą być także opinie klientów, którzy skorzystali z usług przewoźnika, którego ofertą się interesujemy. Ponadto powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy przewoźnik będzie w stanie odpowiedzieć na wszystkie zadane mu pytania, które mają dla nas znaczenie.


Areczek

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Niedziela
Listopad 2021
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jakuba, Stefana, Romy