AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Spontanicznie pokazali, że się da!

Miasto

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczęła się spontaniczna akcja poszukiwawcza zaginionej przed kilkoma dniami pani Małgorzaty, mieszkanki naszego miasta. 

Galeria zdjęć


Błażej Busza, który był inicjatorem spontanicznej akcji poszukiwania zaginionej ostrowianki, postanowił utworzyć grupę na Facebooku, do której dołączyło sporo osób – mieszkańcy, strażacy, ochotnicy, ratownicy WOPR Neptun oraz krótkofalowcy, którzy ustalili, że dokładnie w samo południe rozpoczną akcję poszukiwawczą. 

Teren poszukiwań został podzielony na 6 obszarów. Ochotnicy, którzy przyszli pomóc, zostali podzieleni na grupy, tak aby przejrzeć dokładnie każdy zakątek wyznaczonego obszaru poszukiwań. Warto dodać, że w ciągu kilku godzin od pomysłu, do pomocy zgłosiło się ponad 50 osób. 

Po blisko dwugodzinnych poszukiwaniach i nie odnalezieniu zaginionej, grupa poszukiwawcza postanowiła przenieść się na Piaski Szczygliczka, gdzie akcja była kontynuowana. Na miejscu ratownicy zostali podzieleni na trzy zespoły i już po niespełna dwóch minutach, jedna z grup przez radio powiadomiła resztę o znalezieniu poszukiwanej, niestety kobieta nie żyła. Na miejsce natychmiast zostały wezwane służby specjalistyczne straży pożarnej oraz policji, które wyjaśnią okoliczność śmierci zaginionej. 

Akcja poszukiwawcza pokazała, że ludzie nie pozostają obojętni, gdy jest potrzebna pomoc. Akcja zorganizowana w ciągu kilku godzin przez Błażeja pokazuje, że wystarczy ruszyć wątek, a ochotników nie brakuje. Jak sam mówi, policja nie wierzyła, że w ciągu kilku godzin udało się zorganizować tak liczną grupę poszukiwawczą. W naszym mieście było to pierwsze tego typu spontaniczne zorganizowanie mieszkańców, strażaków ochotników i służb ratunkowych w tak ważnej akcji. 

W akcji udział brali mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego, Strażacy OSP Wysocko Małe, OSP Skalmierzyce, OSP Czarny Las, OSP KSRG Sobótka, WOPR NEPTUN Ostrów Wielkopolski oraz krótkofalowcy z SP EmCom Wielkopolska. 

Foto: Błażej Busza

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Sobota
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Bolka, Cezaryny, Marioli
REKLAMA