Tłumy na spotkaniu z Donaldem Tuskiem

Polityka

W wypełnionej po brzegi sali w starej bibliotece odbyło się spotkanie przewodniczącego Donalda Tuska z mieszkańcami Ostrowa Wielkopolskiego i okolic.

Frekwencja na spotkaniu z Donaldem Tuskiem zaskoczyła organizatorów, choć jak można było usłyszeć – sala w Starej Bibliotece była największą jaką udało się na to spotkanie zorganizować.

W swoim wystąpieniu przewodniczący Platformy Obywatelskiej skoncentrował się na krytyce rządzących punktując niedomagania władzy w poszczególnych obszarach funkcjonowania państwa. Nie szczędził cierpkich słów pod adresem Jarosława Kaczyńskiego i innych przedstawicieli władzy zarzucając im, że doszli do władzy rozpowszechniając czarne legendy, w które wielu ludzi uwierzyło i obietnice, które nie zostały zrealizowane.

Pytany o program PO odpowiedział, że co prawda wybory wygrywa się na programy, ale o zwycięstwie decydują emocje. Tą główną emocją i „programem” jak wynikało ze słów byłego premiera jest „anty-PiS”, czyli odsunięcie PiS-u od władzy i naprawa skutków rządzenia krajem przez Zjednoczoną Prawicę. Szeroko odniósł się też do nowego pomysłu posłów PiS mającego zagwarantować posady w spółkach skarbu państwa nominatom obecnej władzy:

- Ktoś to nazwał, że to Rada Ochrony Koryta - ROK. I ten rok 2023, który sobie wymyślili wyjdzie im bokiem. Każdy z nich myśli, że po przegranych wyborach oni będą mogli doić te spółki skarbu państwa, wyrzucać fachowców, zatrudniać swoich na każde możliwe stanowisko, to na prawdę się mylą. (…) Jeżeli oni wjeżdżają do sejmu z ustawą, która ma im zagwarantować na długie lata synekury, jeżeli oni wjeżdżają z ustawą bezkarność+, tzn., że ich poplecznicy, ich politycy mają być bezkarni, nawet jeżeli popełniali wykroczenia, bądź przestępstwa w czasie wyborów, czy pandemii. Jeśli oni dzisiaj chcą nagromadzić tyle pieniędzy ile się da, wyciągnąć je z kieszeni podatnika, to oni wiedzą, że już, że przegrali. Tylko myślą, że mimo przegranej nie dadzą się oderwać od koryta - mówił przewodniczący PO.

Odpowiadając na pytania Donald Tusk odniósł się też m.in. do kwestii mediów publicznych, kryzysu uchodźczego na granicy z Białorusią, związków partnerskich i praw osób LGBT+ oraz zaangażowania obywateli w Ruch Kontroli Wyborów powołanego z inicjatywy Komitetu Obrany Demokracji jako efekt porozumienia partii opozycji demokratycznej.

Spotkanie odbiło się szerokim echem – oprócz telewizji Proart transmisję z niego przeprowadziło TVN 24.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


REKLAMA

FB FANPAGE

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Czwartek
Grudzień 2022
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Delfiny, Marii, Wirginiusza