AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Nowe mikrobusy do transportu osób niepełnosprawnych

Miasto

O dwa mikrobusy do transportu osób niepełnosprawnych wzbogacą się Domy Pomocy Społecznej prowadzone rzez powiat Ostrowski. Znaczna część kwoty zakupu aut sfinansowana zostanie z dotacji Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Galeria zdjęć


W dniu 25 lipca 2019 r. na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach realizacji „Programu wyrównywania różnic między regionami” PFRON podpisał stosowne umowy z przedstawicielami samorządów, na różne formy aktywizacji oraz wsparcia dla osób niepełnosprawnych. W przypadku Powiatu Ostrowskiego jest to właśnie dofinansowanie na zakup samochodów dla podopiecznych DPS.

 – ‘’Dzięki realizacji programu skutecznie zmieniamy krajobraz polskich miast i wsi, które stają się coraz bardziej dostępne dla osób niepełnosprawnych‘’ – mówiła prezes zarządu PFRON Marlena Maląg podczas uroczystości parafowania dokumentów.

Powiat otrzymał dofinansowanie w wysokości 160 tys. zł, po 80 tys. zł na każdy DPS.

- ‘’Z naszego budżetu wyasygnujemy kwotę ok. 130 tys. która pozwoli na zakup dwóch busów w pełni dostosowanych do potrzeb przewozu niepełnosprawnych ‘’ - powiedział Roman Pacholczyk – wicestarosta Ostrowski.

Powiat Ostrowski prowadzi dwa DPS-y w Psarach (Gmina Sieroszewice) oraz w Ostrowie. W obu przypadkach auta są niezbędne w funkcjonowaniu palcówki zwłaszcza w transporcie do lekarzy oraz innych form wsparcia poza palcówką.

- ‘’Obecnie dysponujemy Volkswagenem Transporterem, który liczy sobie ponad 20 lat. Nie spełnia on wszystkich wymogów i oczekiwań pensjonariuszy. Dlatego tak cieszymy się z nowego pojazdu’’ – powiedziała Katarzyna Modrzyńska Dyrektor DPS w Ostrowie.

W imieniu władz powiatu Ostrowskiego dokumenty o dofinansowaniu podpisali: Roman Pacholczyk Wicestarosta Ostrowski, Damian Grądzielewski Członek Zarządu Powiatu oraz Donata Kupczyk Skarbnik. W imieniu PFRON dokumenty podpisała Marlena Maląg Prezes Zarządu PFRON.

Nowe fordy wyposażone we wszystkie urządzenia do bezpiecznego przewozu niepełnosprawnych gotowe będą jesienią tego roku.

 

Inf. Janusz Grzesiak

REKLAMA
Tuba Redaktor

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Poniedziałek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Dominiki, Jaropełka, Łucji