AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Zabił kota uderzając nim o betonową posadzkę. Teraz poniesie za to karę.

Gm. Sośnie

37-latek z gminy Sośnie (powiat ostrowski) usłyszał wyrok za brutalne zabicie kota - uderzył nim o betonową posadzkę. Sąd uznał to za "okrutny, bestialski czyn" i wymierzył mężczyźnie karę roku bezwzględnego więzienia.

Do zdarzenia doszło w połowie września 2019 r. w jednej z miejscowości w gminie Sośnie. Jak ustalili śledczy, 37-latek zabił kota, uderzając nim o betonową posadzkę, a później truchło wyrzucił do wychodka na swojej posesji. Podczas postępowania w prokuraturze sprawca przyznał się do winy. Wyrok zapadł w Sądzie Rejonowym w Ostrowie Wielkopolskim.

„Kot płoszył kury”

Mężczyzna próbował się tłumaczyć na różne sposoby, najpierw swoje zachowanie tłumaczył tym, że kot płoszył kury, później bronił się wskazując na stan swojej nietrzeźwości w trakcie całego zdarzenia. – „Zauważyłem, że tych kurczaków jest coraz mniej. To były małe kurczaki. Tydzień miały, może półtora. I z kwoką chodziły. I zauważyłem, że kot przychodzi. Gdyby nie przychodził, tobym tego nie zrobił. I gdybym nie pił. Dziś żałuje tego”- mówił przez sądem w Ostrowie Wielkopolskim mieszkaniec gminy Sośnie.
Sąd skazał mężczyznę na rok więzienia i pięcioletni zakaz posiadania zwierząt – „To był okrutny, bestialski czyn. Nie ma wytłumaczenia tego, co zrobił oskarżony. Nie tłumaczy go alkohol, bo to – co zaznaczył już ustawodawca – nie jest okoliczność łagodząca”– powiedział w uzasadnieniu wyroku sędzia ostrowskiego sądu rejonowego Wojciech Baszczyński.

Zdaniem sądu oskarżony ma problem z alkoholem i powinien przejść terapię. – „W więzieniu są takie możliwości i powinien z nich skorzystać. To nie będzie łatwa droga, ale inaczej nie uda się zrozumieć oskarżonemu swojego postępowania” – uzasadnił sędzia.

„Pies za głośno szczekał”

Dodatkowo należy wspomnieć, że to nie pierwszy taki czyn oskarżonego, w 2018 roku mężczyzna został skazany na 10 miesięcy więzienia za zabicie psa. Wtedy też przyznał się do winy. Wówczas twierdził, że pies za głośno szczekał.

REKLAMA
Katarzyna Bystrzyńska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Środa
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Geraldy, Honoriusza, Wery
REKLAMA