AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Nowe radiowozy dla ostrowskiej Policji

Policja

Pierwsze w tym roku nowe radiowozy są już gotowe do przekazania dla policjantów. Pojazdy trafią do jednostek w Pile, Ostrowie Wielkopolskim i w Nowym Tomyślu. Samochody będą wykorzystywane do codziennej służby na rzecz zapewniania bezpieczeństwa mieszkańców.

REKLAMA

Do trzech jednostek powiatowych Policji w Wielkopolsce w najbliższych dniach trafią nowe pojazdy, zakupione przez Komendę Główną Policji. 

Będą to dwa pojazdy w policyjnej wersji furgon patrolowy marki VW Caddy. W pojeździe służbę może pełnić czterech funkcjonariuszy, a dodatkowo w tylnej części został zabudowany przedział dla osoby zatrzymanej. Pojazdy te wyposażone są w elementy podnoszące komfort pracy policjantów takie jak: automatyczna klimatyzacja, ogrzewanie postojowe, automatyczna skrzynia biegów, kamera cofania. Służyć będą policjantom służby prewencji z Piły i Ostrowa Wielkopolskiego.

Nowością we flocie wielkopolskiej Policji jest oznakowana Skoda Superb iV. Jest to pojazd o napędzie hybrydowym, tzw. hybryda plug-in. Dzięki akumulatorowi o pojemności 13 kWh i instalacji ładowania z zewnętrznego źródła prądu może poruszać się jako pojazd elektryczny za pomocą silnika elektrycznego lub w trybie hybrydowym z wykorzystaniem silnika spalinowego. Dzięki połączeniu dwóch źródeł napędu, elektrycznego i spalinowego, osiąga moc 218 KM i moment obrotowy rzędu 400 Nm. Pojazd zostanie przekazany do służby ruchu drogowego w KPP w Nowym Tomyślu, gdzie takie parametry zostaną w pełni wykorzystane.

W ubiegłym roku do wielkopolskich policjantów trafiło blisko 60 nowych pojazdów, zakupionych przez Wydział Transportu KWP w Poznaniu, KGP oraz inne jednostki wojewódzkie Policji.

 

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl /Tomasz Radke DPB/

 

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Środa
Marzec 2021
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Kingi, Maryna, Tycjana
REKLAMA