AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Powiatowe projekty z dofinansowaniem

Powiat

Trzy projekty przygotowane przez Powiat Ostrowski uzyskały dofinansowanie w wysokości 16 mln zł w ramach drugiej transzy Polskiego Ładu.

REKLAMA

W poniedziałek 30 maja 2022 r. podczas konferencji prasowej informacje o podziale środków samorządom z terenu Powiatu Ostrowskiego przedstawili: Marlena Maląg Minister Rodziny i Polityki Społecznej oraz posłowie Jan Dziedziczak, Katarzyna Sójka i Tomasz Ławniczak.

Minister M. Maląg podkreśliła w swojej wypowiedzi, że samorządy z okręguwyborczego 36 otrzymały w sumie wsparcie w wysokości ok. 1 miliard złotych. Z tego kwota 104 mln zł podzielona została pomiędzy powiat oraz miasto i gminy z terenu Powiatu Ostrowskiego. Minister podkreśliła, że to samorządy przygotowały wnioski i same decydują na co przeznaczone zostaną środki.

zdjecie

Poseł Tomasz Ławniczak zwrócił uwagę, że w całym okręgu dofinansowanie otrzymały 174 inwestycje.

 – Bardzo dziękuję wszystkim gminom i powiatom za przedstawione pomysły. To jest właśnie wsparcie dla tych, którzy wychodzą z pomysłami – powiedział Ławniczak. Zwrócił także uwagę, że największy procent dofinansowanych projektów (ok. 42 proc.) stanowiły zadania drogowe.

Wsparcie otrzymały wszystkie samorządy z terenu Powiatu Ostrowskiego. Gmina Nowe Skalmierzyce otrzymała 8 mln zł. Gmina Odolanów 6,6 mln. zł. Gmina Raszków 4,6 mln zł. Miasto Ostrów Wielkopolski 26 mln zł. Gmina Ostrów Wielkopolski ponad 15 mln zł. Gmina Przygodzice 89 mln zł. Gmina Sieroszewice 11 mln zł. Gmina Sośnie 8 mln zł. Powiat Ostrowski otrzymał 16 mln złotych.

zdjecie

Dofinansowaniem objęte zostały trzy powiatowe projekty. To remont Zespołu Szkół Transportowo Elektrycznych wraz z modernizacją boiska szkolnego. Budowa ścieżki rowerowej z Odolanowa do Bonikowa. I etap modernizacji oddziały psychiatrycznego w ostrowskim szpitalu i rozbudowa neonatologii.

zdjecie

-,,Dziękuję za to wsparcie i rekomendacje naszych projektów. Planując i realizując inwestycje staramy się realizować zasadę zrównoważonego rozwoju. Dowodem na to jest fakt, że dofinansowane projekty dotyczą, drogownictwa, oświaty i służby zdrowia. Jesteśmy przygotowani i już niebawem będziemy ogłaszać przetargi, aby jak najszybciej przystąpić do realizacji’’– powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Źródło: www.powiat-ostrowski.pl

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Sierpień 2022
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Emilii, Julinana, Konstancji
REKLAMA