AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Różowe rowery w mieście

Miasto

Na Deptaku, Rynku i Placu Rowińskiego stanęły specjalne różowe rowery. To kolejny element projektu “Jestem tylko niepełnosprawny” po bilbordach, plakatach i specjalnych tabliczkach. Jednoślady mają neonowe barwy kampanii społecznej.

REKLAMA

- Niepełnosprawność nikogo nie powinna definiować. Osoba jeżdżąca na wózku może naprawiać rowery, niewidoma być gitarzystą, a głuchoniema być mistrzem w sporcie… Przykładów jest wiele.  Każdy z nas może się realizować zawodowo i spełniać marzenia, także pomimo niepełnosprawności. Kampanią “Jesteśmy tylko niepełnosprawni” chcemy zmienić myślenie społeczeństwa o osobach z niepełnosprawnościami, ale i osób z niepełnosprawnościami o samych sobie - podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W ramach kampanii na terenie Ostrowa Wielkopolskiego zawisły billboardy i plakaty, a dzieci i młodzież w przestrzeni miejskiej rozwiesiły specjalne tabliczki nawiązujące hasłami do niepełnosprawności. Rowery, w barwach kampanii, to kolejny element, który ma zwracać uwagę i przypominać, że niepełnosprawność nikogo nie definiuje, a jest jedynie jednym z elementów składających się na większą całość. 

- Rower to symbol, bo widzimy go również na plakatach i bilbordach, a teraz również w przestrzeni miejskiej. Pojawi się on również w spocie promującym kampanię. Rowery są wyraziście różowe, by zwracać uwagę i przyciągać wzrok, bo chcemy przekazać bardzo ważną rzecz: niepełnosprawność nie powinna nikogo definiować. Jednoślad niekoniecznie kojarzy się z osobami z niepełnosprawnością, ale w sumie dlaczego? Przecież osoba poruszająca się na wózku może naprawiać rowery i przecież nie każda niepełnosprawność wyklucza poruszanie się jednośladem. Pomyślcie o tym, wpatrując się dziś w rower - mówi Sebastian Górski, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Różowy rower z przyczepką na Rynku ramach projektu “Jestem tylko niepełnosprawny” dofinansowanego z funduszy EOG i budżetu państwa

Kolejnym krokiem kampanii jest spot, w którym aktorami będą uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz spotkanie z Michałem Worochem, Przemysławem Kossakowskim i Dariuszem Peślą w Ostrowskim Centrum Kultury.

W Ostrowie Wielkopolskim  mieszka około 7 tysięcy osób z niepełnosprawnościami, a więc taką osobą jest co dziesiąty z nas. Cierpią oni głównie na dysfunkcje narządu ruchu, wady wzroku oraz ułomności intelektualne.

Kampania “Jestem tylko niepełnosprawny” – spoty telewizyjne, billboardy, ulotki, spotkania osób niepełnosprawnych z mieszkańcami”  jest realizowana w ramach projektu „E-Ostrów 2050 – Miasto Ekologiczne, Energetyczne, Ekonomiczne”, który jest realizowany przy współudziale pozyskanych przez miasto funduszy z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczegow ramach programu „Rozwój lokalny”.

Partnerem projektu jest Stowarzyszenie Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski.

Inf. Biuro Prasowe UM

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Czwartek
Grudzień 2022
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Delfiny, Marii, Wirginiusza
REKLAMA