AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Świętowali śpiewająco po raz 9

Miasto

Po raz 9. w sali Domu Katolickiego mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego spotkali się na Patriotycznym Śpiewaniu.

REKLAMA

Impreza zorganizowana 11 listopada przez Ostrowski Hufiec ZHP po raz kolejny zgromadziła kilkuset ostrowian, w tym sporo harcerzy, a także chórzystów – ze szkolnego chóru Szkoły Podstawowej nr 5 i chóru „Ostrowianki” z Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W tym roku wydarzenie miało szczególne przesłanie, dedykowane walczącej o niepodległość z wojskami rosyjskim Ukrainie. Dlatego też spotkanie rozpoczęły Angelina Krysko i Diana Mokan, pochodzące z Ukrainy uczennice ostrowskiego ZSU, piosenką „O mamo mamo”.

Video: Edward Konieczny

Później wszyscy razem odśpiewali „Ukrainę”, a przez kolejne piosenki poprowadzili ostrowian Andrzej Knopiński i Darek Potasznik – jak co roku prezentujący repertuar i ciekawostki związane z wybranymi piosenkami.

O godzinie 12:00 Ostrów Wielkopolski dołączył do ogólnopolskiej akcji „Niepodległa Do Hymnu”, zaś po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego spotkanie zakończono Rotą.

Chór „Ostrowianki” pożegnał wszystkich odśpiewaną na głosy piosenką „Raduje się serce”. Zaś komendantka hufca hm. Izabela Potasznik podziękowała wszystkim za przybycie, a także obu prowadzącym, Karolinie Tresce akompaniującej podczas śpiewu, chórzystom oraz parafii konkatedralnej – gospodarzowi Domu Katolickiego za udostępnienie tego wyjątkowego miejsca.

Fot. Anna Kłopocka

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Czwartek
Grudzień 2022
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Delfiny, Marii, Wirginiusza
REKLAMA