Pogoń zgodnie z planem

Pogoń Nowe Skalmierzyce nie zawiodła swoich kibiców i w meczu zamykającym rundę jesienną III ligi pokonała zamykający tabelę Bałtyk Gdynia 2:0.

Skalmierzyczanie losy spotkania rozstrzygnęli już w pierwszej połowie. W 12 minucie Kacper Majerz popisał się celnym strzałem na bramkę gospodarzy otwierając wynik meczu. Wynik 0:1 utrzymywał się przez blisko pół godziny, ale kilka minut przed przerwą skalmierzyczanie popisali się kolejną udaną akcją, którą tym razem zwieńczył Krystian Szczepaniak podwyższając wynik na 0:2 i jak się później okazało - ustalając wynik końcowy. Warto wspomnieć, że debiut w tym meczu w pierwszym zespole Pogoni zanotował Kacper Sztukowski.

Zwycięstwo Pogoni "zakotwiczyło" Bałtyk na ostatnim miejscu, skalmierzyczanom zaś pozwoliło do 9 punktów powiększyć przewagę nad grupą spadkową, o którą ocierali się jeszcze kilka tygodni temu. Przerwa zimowa z pewnością będzie okazją by w spokoju wyciągnąć wnioski przez sztab trenerski Pogoni, gdyż postawa zespołu w wielu meczach rundy jesiennej odbiegała od oczekiwań kibiców.

Bałtyk Gdynia - Pogoń Nowe Skalmierzyce 0:2 (0:2)
bramki: Kacper Majerz (12), Krystian Szczepaniak (38)