Centra już nie liderem

Piłkarze Centry przegrali w Pobiedziskach z Huraganem 0:2 i stracili fotel lidera IV ligi.

Krótko cieszyli się z przodownictwa IV ligi piłkarze Centry. Po tym jak przed tygodniem remis niespodziewanie pozwolił im awansować na pierwsze miejsce w grupie, tak w wyjazdowym meczu z walczącym o utrzymanie Huraganem Pobiedziska ostrowianie równie niespodziewanie przegrali 0:2 oddając fotel lidera.

Sobotni mecz nie był udany w wykonaniu ostrowian przez długi czas nie potrafili oni przeprowadzić skutecznej akcji, aż na 5 minut przed zakończeniem pierwszej połowy gospodarze przeprowadzili skuteczny atak i objęli prowadzenie. Na początku drugiej połowy Huraan podwyższył na 2:0, a że gospodarze dalej skutecznie bronili dostępy do własnej bramki, to oni wraz z gwizdkiem końcowym mogli świętować cenne zwycięstwo.

Sytuacja w czołówce IV ligi jest dość kuriozalna, gdyż czołowa trójka sprawia wrażenie jakby nikt nie chciał zostać mistrzem jesieni. Najpierw mecz za meczem zaczęła przegrywać mająca dużą przewagę nad rywalami Noteć Czarnków. Przed tygodniem wspomniany remis, który wydawał się być porażką dał pozycję lidera Centrze, gdyż Nielba Wągrowiec mecz swój przegrała. W tym tygodniu przegrały Centra i Nielba, ale przypomniała o sobie Noteć, która zdobyła 3 punkty i znów wyprzedziła Centrę zdobywając pierwsze miejsce na koniec rundy jesiennej. Czy będzie się nim cieszyć przez całą zimę trudno wyrokować, gdyż za tydzień odbędzie się awansem pierwsza kolejka rundy wiosennej, która znów może wywrócić klasyfikację na podium.

Huragan Pobiedziska - Centra 1946 Ostrów Wlkp. 2:0 (1:0)
bramki: Maciej Jakubek (40), Patryk Jóźwiak (56)