AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Inauguracyjna Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej /foto/

Miasto

Jan Burchardt został Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miejskiej. Młodzi radni mają za sobą pierwszą inauguracyjną sesję. Podczas obrad, w tajnym głosowaniu, wybierali także wiceprzewodniczącego oraz sekretarza. Młodzieżową Radę Miejską tworzy 20 uczniów – to przedstawiciele ostrowskich szkół podstawowych.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Jan Burchardt jest uczniem klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 6. Interesuje się programowaniem komputerowym. W wolnych chwilach jeździ na rowerze. Po ukończeniu szkoły podstawowej zamierza kontynuować naukę w III LO na profilu matematyczno – informatycznym. O funkcję przewodniczącego rady ubiegało się 9 kandydatów. Jan Burchardt otrzymał 12 głosów. Nowo wybrany przewodniczący ma wiele pomysłów, które chciałby zrealizować w mieście.

Na pewno chciałbym zmodernizować ostrowski skatepark. Dostałem dużo informacji od moich kolegów i koleżanek żeby wyremontować to miejsce. Dzięki temu skatepark byłby chętniej wybieranym miejscem przez uczniów. Chciałbym również dodać karty budżetu obywatelskiego dla młodzieży, by także uczniowie w szkołach decydowali na co zostaną przeznaczone pieniądze w budżecie obywatelskim. Myślę, że ciekawym pomysłem jest przygotowanie specjalnego muralu, na którym uczniowie mogliby wyrazić swoją duszę artysty. Myślę tutaj o legalnym graffiti”  - mówi Jan Burchrdt, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Wiceprzewodniczącą Młodzieżowej Rady Miejskiej została Maja Motyl. Maja jest uczennicą SP 6. Chodzi do 8 klasy i ma 13 lat. Jej pasją jest śpiew, gra na flecie i fortepianie. Po ukończeniu podstawówki chciałaby kontynuować naukę w II LO. W przyszłości chce zostać prawnikiem. O funkcję wiceprzewodniczącego zgłosiło się 9 kandydatów. Na Maję Motyl zagłosowało 13 radnych. Podczas sesji wybrano także sekretarza MRM. Spośród 5 kandydatów, w tajnym głosowaniu, wybrano Wiktorię Depiak, która otrzymała 11 głosów. Wiktoria jest uczennicą VIII klasy w Szkole Podstawowej nr 7.

- Moim zdaniem pomysły, które będą realizowane w Ostrowie Wielkopolskim powinny zależeć od młodych mieszkańców naszego miasta. Młodzież mogłaby proponować różne projekty i inicjatywy, a następnie głosować na najlepsze z nich. Byłoby to możliwe dzięki ankietom przeprowadzonym w ostrowskich szkołach. Uważam, że głos dzieci powinien być bardziej doceniany – podkreśla Wiktoria Depiak, sekretarz Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Radni pracować będą w trzech komisjach: Komisji Edukacji i Kultury, Komisji Sportu i Rekreacji oraz w Komisji Inicjatyw Młodzieżowych. W Młodzieżowej Radzie Miejskiej zasiada 20 radnych. To uczniowie, którzy wcześniej zostali wybrani przez swoje koleżanki i kolegów w ostrowskich szkołach podstawowych. Z każdej placówki jest po 2 uczniów. I Inauguracyjną Sesję Młodzieżowej Rady Miejskiej otworzył Jarosław Lisiecki, przewodniczący Rady Miejskiej. W obradach uczestniczył także radny Szymon Matyśkiewicz, opiekun MRM.

 

Inf. Ania Woźnica

Biuro Prasowe UM Ostrów Wlkp.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Czwartek
Grudzień 2022
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Delfiny, Marii, Wirginiusza
REKLAMA