AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Kolonie w Kotlinie Kłodzkiej

Gm. Raszków

W dniach 29 lipca - 7 sierpnia 2023 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa zorganizowało kolonie dla dzieci i młodzieży z gminy Raszków.

Galeria zdjęć


Do Nowej Bystrzycy w Bystrzycy Kłodzkiej wyjechało 45 osób, które uczestniczyły w zajęciach socjoterapeutycznych prowadzonych przez Sylwię Mazurek oraz innych aktywnościach organizowanych przez opiekunów: Albina Bednarczyka, Jolantę Marszał, Karola Marszała i Honoratę Puc.

W programie wyjazdu znalazło się wiele atrakcji. Pierwszą z nich była wizyta w parku linowym, gdzie można było ćwiczyć swoje ciało a także zmierzyć się ze swoimi lękami. Uczestnicy udali się do Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, gdzie własnoręcznie czerpali papier według średniowiecznych receptur. W Twierdzy Kłodzko wzięli udział w wieczornym zwiedzaniu, pełnym niespodzianek i wymagającym dużego zaangażowania. Poznali przyrodę ożywioną i nieożywioną podczas wędrówki po Szczelińcu Wielkim w Parku Narodowym Gór Stołowych. Po raz pierwszy mieli okazję wziąć udział w spływie pontonowym po rzece Nysie Kłodzkiej. Poznali też zabytki Bystrzycy Kłodzkiej, odwiedzili Jaskinię Niedźwiedzią a także podziwiali Wodospad Wilczki. Wśród atrakcji znalazła się też kąpiel w parku wodnym oraz zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego w Nowej Rudzie.

Projekt "Aktywne wakacje dla dzieci i młodzieży z naszych wsi" współfinansowany był ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego ze wsparciem środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Raszkowie.

 

Inf. Karol Marszał

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Sobota
Lipiec 2024
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Danieli, Irwina, Małgorzaty
REKLAMA