AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

KOBIETY WZBOGACAJĄ NASZE ŻYCIE /foto/

Miasto

To było przemiłe popołudnie. W dniu 9 marca 2024 roku w lokalu „Limanowskiego” przy kościele Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się w ciepłej i przyjaznej atmosferze obchody Dnia Kobiet, zorganizowane dla pań z prężnie działającego koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Górznie w gminie Ostrów Wielkopolski.

Pierwsze chwile wzruszenia widać było u wielu pań już przy wejściu na tą niezwykłą uroczystość, kiedy każda z nich została obdarowana przez panów piękną, czerwoną różą i usłyszała pełne serdeczności życzenia. Towarzyszyła im radość i uśmiech, taki „powiew” świeżości i nadziei na spędzenie miłych chwil w doborowym towarzystwie.

Przybyłe na uroczystość panie i gości powitał, pokazując klasę prawdziwego dżentelmena, przewodniczący koła Marian Orłowski mówiąc, że świat bez kobiet to jakby ogród bez kwiatów. Akcentując wartość kobiety dla rodziny i środowiska, w którym żyją i pracują, uzmysłowił obecnym, jaką te słowa mają głęboką wymowę. Z tą świadomością złożył paniom najlepsze i najserdeczniejsze życzenia, aby zdrowie dopisywało, a szczęście towarzyszyło im każdego dnia. Zaprosił wszystkich do radosnego świętowania.

Zaproszenie na tę uroczystość przyjęło wielu znakomitych gości, a wśród nich Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Okazało się, że w gronie 322 członków koła w Górznie, ponad 100 osób to mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego. Dziś nasze Święto – mówiła prezydent Miasta. Pamiętajcie, że każda z Was jest niesamowita, mądra i wyjątkowa. Dobroć, wrażliwość i piękne serca są Waszą wielką siłą! Pielęgnujcie te cechy w sobie! Budujcie wspólnotę! Dbajcie o swoje szczęście codziennie, bo Wasze szczęście to szczęście Waszych bliskich. Wyrazem szacunku i poważania dla Pań był przekazany przez panią prezydent na ręce Mariana Orłowskiego, przewodniczącego koła emerytów, piękny bukiet kwiatów z najlepszymi życzeniami na Dzień Kobiet i na każdy inny dzień roku. Prezydent wyraziła wdzięczność za możliwość wspólnego z nimi świętowania. Jednocześnie przekazała Panom z okazji Dnia Mężczyzn mnóstwo zdrowia i powodów do uśmiechu.

Tę wspaniale zorganizowaną uroczystość Dnia Kobiet zaszczyciły swoją obecnością władze gminy Ostrów Wielkopolski i powiatu ostrowskiego – wójt gminy Piotr Kuroszczyk, zastępca wójta Antoni Hadryś, sekretarz gminy Dariusz Pryczak oraz przewodniczący rady powiatu Piotr Walkowski i wicestarosta Roman Pacholczyk.

Wśród gości zobaczyliśmy też Irenę Sawicką, prezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kaliszu i Joannę Kubasiak, skarbnika tej organizacji, Grażynę Graj, przewodniczącą Zarządu Rejonowego PZERiI w Ostrowie Wielkopolskim, Piotra Walkowskiego, przewodniczącego Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Ostrowie Wielkopolskim oraz Kazimierza Nawrockiego, redaktora ogólnopolskiej Gazety Senior.

Były serdeczne życzenia i podziękowania za dotychczasową współpracę.

Dziś jest Wasz dzień, drogie Panie – mówił Piotr Kuroszczyk, wójt gminy. Zatem z tego miejsca życzę Wam wszystkiego najlepszego, mnóstwa radości, zdrowia, szczęścia i pomyślności. Razem możemy więcej. Dziękuję Wam za siłę, którą nosicie w sobie, by dźwigać trudy dnia codziennego, za dzielenie się przyjaźnią, dobrem i miłością, za to, że rozdajecie ciepło i uśmiech.

Piotr Walkowski, przewodniczący rady powiatu, podkreślając piękność tego święta, życzył wszystkim kobietom, aby uśmiech i zadowolenie towarzyszyło im każdego dnia. Cieszcie się życiem, zaś Roman Pacholczyk, wicestarosta ostrowski przekazał życzenia wszelkiej serdeczności, jak najmniej trosk oraz poczucia docenienia i partnerstwa. Obaj przedstawiciele władz powiatu życzyli Paniom samych słonecznych i beztroskich dni w otoczeniu przyjaznych ludzi.

Irena Sawicka, prezes Zarządu Okręgowego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kaliszu, dziękując za zaproszenie, życzyła Paniom radości i uśmiechu w codziennym życiu. A jeśli zdarzy się Wam uronić łzy – podkreśliła - to tylko z powodu głębokich i szczęśliwych wzruszeń. Życzę dużo pozytywnych osób wokół siebie, atmosfery miłości; abyście spotykały tylko tych, którzy łączą, a gdy zaistnieje potrzeba – pomogą i doradzą. Każda z Was – dodała – zasługuje na kwiaty, miłość i szczęście, każdego dnia, nie tylko z powodu

Waszego święta. Dlatego, niech te moje życzenia zostaną z Wami na zawsze. W zakończeniu zaapelowała: Panowie, dbajcie o kobiety!

Marian Orłowski , dziękując za przekazane dla pań życzenia, te oficjalne i te w bezpośrednich rozmowach, wzniósł toast za pomyślność wszystkich kobiet. Życzył im pełnego uśmiechu i szczęścia bez limitu.  Niech atmosfera radości, szacunku i poważania – mówił – towarzyszy Wam każdego dnia, niech stoją przy Was tylko mądrzy i odpowiedzialni mężczyźni potrafiący docenić Waszą wartość.

Przy tej okazji przekazał podziękowanie dla Joanny Kubasiak, skarbnika Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Emerytów w Kaliszu, opuszczającej to stanowisko, za współpracę na rzecz koła emerytów w Górznie.

Muzycznym prezentem dla licznie zgromadzonych pań z okazji Dnia Kobiet był w tym roku występ zespołu muzycznego Swojski Kwartet ze Stawiszyna oraz zespołu Stawiszynianki.  Łatwo wpadające do ucha melodie w ich wykonaniu wzruszyły niejedno dojrzałe serce, dzięki czemu uroczystość nabrała rumieńców. Było gwarno i wesoło a ludzie spontanicznie przyłączali się do wspólnego śpiewania.

Obchody Dnia Kobiet w środowisku seniorów z Górzna wypełnione były nie tylko muzyką i wzruszeniem, ale także atmosferą wspólnoty i sympatii. Spotkaniu towarzyszyło wiele dobrych rozmów tworzących kameralny nastrój. Bystremu obserwatorowi nie uszły uwadze serdeczność, wzajemna życzliwość i zrozumienie, kurtuazja i szacunek, jaki okazywali sobie uczestnicy tej uroczystości. To przykład wspólnoty, w dobrym tego słowa znaczeniu, wart naśladowania.

Marian Orłowski podziękował władzom gminy  i powiatu za wieloletnią, dobrą współpracę i zrozumienie potrzeb seniorów, zaś wszystkim gościom za obecność na tak ważnej dla nich uroczystości.  Na ręce Ireny Sawickiej z Kalisza i Grażyny Graj z Ostrowa Wielkopolskiego skierował wyrazy wdzięczności za pomoc i współdziałanie w ramach Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Zespołom artystycznym ze Stawiszyna – muzykom i śpiewakom – za wspaniały występ i wspólne przeżywanie chwil radości.

Zwracając się do pań życzył im, aby nie przejmowały się upływem lat, zawsze z nadzieją patrzyły w przyszłość i nigdy nie traciły swojego uroku. Bądźcie zawsze radosne i pełne życia. Niech duch młodości Was nie opuszcza. Swoje przesłanie zakończył słowami: Niech wszystkie kolejne dni wypełnią się słońcem, śmiechem i miłością, niech będą pomyślne w realizacji Waszych marzeń i życiowych planów.

Podkreślając ważność mediów w popularyzowaniu polityki senioralnej wyraził zainteresowanie pogłębieniem współpracy z prasą lokalną jak i ogólnopolską. Dzięki pokazywaniu wzorców wartych upowszechniania można pobudzić wiele środowisk do aktywności, podnosić na wyższy poziom jakość życia najstarszych Polaków. W tym kontekście złożył na ręce obecnego na uroczystości Kazimierza Nawrockiego - redaktora-seniora ogólnopolskiej Gazety Senior deklarację nawiązania konstruktywnej współpracy z tym popularnym wśród seniorów czasopismem.

Taka znakomita uroczystość nie mogła się obyć bez dobrego jedzenia, którego częścią muszą być słodkie przekąski. W tym przypadku doskonałym wyborem był jedyny w swoim rodzaju tort, którego smakiem zachwycali się wszyscy uczestnicy tego kobiecego święta.

To wydarzenie pokazało, że seniorki i seniorzy z koła  Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Górznie nie zwalniają tempa, potrafią być aktywni przez cały rok, chętnie przychodzą, by spotkać się razem i mile spędzać czas. Życzmy im pozytywnej energii i urzeczywistniania swoich pomysłów wzbogacających życie starszych osób.

Autor tekstu – Kazimierz Nawrocki

           Zdjęcia – Małgorzata Szyszka

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Niedziela
Lipiec 2024
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
REKLAMA