Półfinały nie dla Stali

Przetrzebiona kontuzjami Arged BM Stal nie dała rady pokonać Śląska Wrocław. W piątym meczu rozegranym w 3mk Arenie Ostrów wrocławianie zdominowali czwartą kwartę co dało im zwycięstwo 83:81.

O tym, że mimo atutu własnego parkietu ostrowian czeka ciężka walka wiadomo było przynajmniej od czasu kontucji Dawida Brembly'ego. Optymizmem napawał fakt, że w niedzielę mimo przetrzebionego składu Stal wygrała czwarty mecz we Wrocławiu przedłużając swoje szanse na awans do półfinałów.

W środowym pojedynku początek meczu był dobry w wykonaniu gospodarzy. Później do głosu doszli goście, głównie dzięki dobrze wykonywanym rzutom za trzy, Stal jednak doprowadziła do remisu i dopiero rzut równo z syreną dał Śląskowi 3-punktową wygraną w pierwszej odsłonie. Dwie kolejne kwarty to koncertowa gra ostrowian, których przewaga momentami sięgała 15 punktów. Wrocławianie zrywami odrabiali część strat, ale kiedy na początku czwartej kwarty dwa efektowne wsady Durisića i Walkera dały Stali 13-punktową przewagę 72:59 wydawało się, że tylko kataklizm może pozbawić podopiecznych Andrzeja Urbana zwycięstwa w tym meczu.

I kataklizm się wydarzył. Na 72 punktach ostrowianie utknęli na długie minuty pozwalajac rywalom odrabiać straty. Na nic się zdały dwie przerwy wykorzystane przez trenera Urbana, gdyż Śląsk zupełnie zdominował grę popisując się niesamowitą 18-punktową serią (72:77) i choć w ostatniej minucie przy wyniku 75:83 gospodarze rzucili dwie trójki, to w ostatnich sekundach Ślaśk utrzymał minimalne prowadzenie wygrywając 83:81.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - WKS Śląsk Wrocław 81:83 (18:21, 30:15, 20:23, 13:24)
Arged BM Stal: Aigars Skele 25, Ojars Silins 18, Nemanja Djurisić 13, Tomasz Gielo 13, Laurynas Beliauskas 8, Rodney Chatman 2, David Walker 2, Wiktor Sewioł 0, Krzysztof Sulima 0.
WKS: Angel Nunez 16, Jakub Nizioł 16, Hassani Gravett 13, Daniel Gołębiowski 11, Artsiom Parakhouski 8, Łukasz Kolenda 7, Marek Klassen 7, Saulius Kulvietis 3, Dusan Miletić 2, Mateusz Zębski 0.