AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Powiatowy Big Band drugi w Polsce

Rozrywka i kultura

Big Band Powiatu Ostrowskiego po raz kolejny potwierdził muzyczny profesjonalizm. Podczas 26. Big Band Festiwal zdobył drugie miejsce.

Rywalizacja big-bandów odbyła się po raz kolejny w Nowym Tomyslu. W tegorocznej edycji w szrnki stanelo sześć zespołów: Opoczyńska Orkiestra Miejska z Opoczna, Orkiestra Jazzowa Akademii Muzycznej w Łodzi,  BB Jazz Orkiestra – Białe Błota, Jan Szczurek Big Band – Gdańska,  Karol Big Band – Nowy Tomyśl oraz Big Band Powiatu Ostrowskiego.

Każdy z uczestników wykonał program składający się z czterech utworów instrumentalnych i wokalnych. Z Ostrowianami zaprezentowali się Marcin,  Darmosz, który wykonał piosenkę ,,Chałupy welcome to’’ z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, a Kamila Walczak zaśpiewała ,,Moją balladę’’ – piosenkę do słów Agnieszki Osieckiej z muzyką Krzysztofa Komedy.

Wszystkie występy oceniane były przez Jury w składzie: Wojciech Olszewski – Przewodniczący, Krzysztof Herdzin oraz Jan Konop.

Decyzją Jury I miejsce i statuetkę GRAND PRIX otrzymali gospodarze - Karol Big Band Nowy Tomyśl. Drugie miejsce otrzymał Big Band Powiatu Ostrowskiego. Trzeciego miejsca nie przyznano. Wyróżnienia otrzymali: Orkiestra Jazzowa Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Jan Szczurek Big Band - Gdańsk.

Przyznano także nagrody dla najlepszych solistów instrumentalistów. Jedną z nich otrzymał członek ostrowskiego bandu Olof Knockenchauer-grający na puzonie. Drugą trębacz Krzysztof Lityński grający z zespołem z Nowego Tomyśla.

Na koniec festiwalu wystąpiła gwiazda wieczoru - Szymon Wieczorkiewicz - AXIS BAND z Zabrzmiały doskonałe dzieła mistrzów Chicka Corei z czasów Elektric Bandu oraz Johna Patitucciego i Alaina Carona, w autorskich aranżacjach.

Imprezie towarzyszyła wystawa sprzętu muzycznego przygotowana przez firmę LUK Serwis.

Fot. Nowotomyski Ośrodek Kultury i strona Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Sobota
Lipiec 2024
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Danieli, Irwina, Małgorzaty
REKLAMA