AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Jan Lityński patronem schroniska

Miasto

Ostrowskie schronisko dla bezdomnych zwierząt wkrótce będzie nosić imię wybitnego działacza społecznego, dziennikarza i opozycjonisty czasów PRL, Jana Lityńskiego. Patron schroniska to inicjatywa Beaty Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

- Chcemy, aby Jan Lityński jako patron schroniska, był obecny w pamięci i świadomości mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego oraz powiatu ostrowskiego, przypominając, że empatia, miłość do zwierząt oraz zaangażowanie społeczne, to szlachetne cechy, które warto upowszechniać wśród ludzi. Moją propozycję zaakceptowali burmistrzowie i wójtowie gmin, którzy są akcjonariuszami schroniska. Myślę, że to doskonała okazja, by nadać imię tak wybitnej postaci, szczególnie teraz, kiedy Schronisko Ostrów przeszło budowlaną metamorfozę - podkreśla prezydent Beata Klimek.

Jan Lityński był nie tylko ikoną walki o prawa człowieka, wolność i demokrację, ale także znany był z głębokiej miłości do zwierząt. Jego życie zakończyło się tragicznie 21 lutego 2021 roku, kiedy ratował swojego psa, pod którym załamał się lód na rzece Narew. Ten heroiczny akt poświęcenia stał się symbolem jego empatii i oddania wobec zwierząt.

Propozycja nadania imienia Lityńskiego ostrowskiemu schronisku spotkała się z poparciem burmistrzów i wójtów gmin, którzy są akcjonariuszami placówki.

Inf. Biuro Prasowe UM

Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Sobota
Lipiec 2024
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Danieli, Irwina, Małgorzaty
REKLAMA