AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Festiwal Piłkarski „Dar od serca – do serca Zosi”.

Gm. Raszków

Aż 27 tysięcy złotych na leczenia małej Zosi zebrano w miniony weekend w Raszkowie podczas Festiwalu Piłkarskiego „Dar od serca – do serca Zosi”. To jednak dopiero ułamek kwoty potrzebnej do wyleczenia małego serduszka.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W  sobotę 27 października w raszkowskiej Hali Widowiskowo-Sportowej odbyła się nietypowa impreza, w którą zaangażowało się środowisko piłkarskie nie tylko Raszkowa, ale i z różnych zakątków Polski. O godzinie 15.00 burmistrz Raszkowa Jacek Bartczak i prezes LKS „Raszkowianka” Marek Czubak otoczeni gośćmi: Grzegorzem Lato i Janem Domarskim w obecności Zosi i jej bliskich otworzyli turniej, do którego przystąpiły 4 zespoły chłopców rocznika 2007: Raszkowianka, Lech Poznań, Widzew Łódź i Zagłębie Lubin. Zosia wraz z rodzicami, babcią i ciocią  przy gromkich oklaskach  odebrała od działaczy  „Raszkowianki” ulubioną maskotkę żabkę.

Po rozegraniu 6 spotkań, które bezbłędnie prowadzili sędziowie Marek Matyśkiewicz i Mateusz Walisiak  najwięcej punktów zdobyła ekipa Lecha Poznań wygrywając wszystkie spotkania i ona została zwycięzcą turnieju. Strzeliła 18, a straciła 3 gole (wszystkie strzelili jej zawodnicy Raszkowianki). Wszystkie ufundowane puchary przez burmistrza Jacka Bartczaka były jednakowe, by podkreślić, że w tym turnieju wszyscy byli zwycięzcami, gdyż nie wynik sportowy był tutaj najważniejszy, tylko szczytny cel zbierania pieniędzy dla małej Zosi chorej na serduszko. Sponsorzy: Karol Wojtasik, Michał Terentkiewicz i Miłosz Lisiak uatrakcyjnili turniej, płacąc za każdą bramkę 20 zł, a zebrana suma wspomogła konto imprezy.

Zaraz potem rozpoczął się turniej zespołowej żonglerki. Wybranych przez trenerów 8 zawodników mocno skupionych i z wielką tremą podbijało piłkę do pierwszej straty. Wiedzieli, że każde podbicie to złotówka wypłacana przez przypisanych do zespołów sponsorów, właścicieli raszkowskich firm. Za podbicie 211 piłek przez Zagłębie Lubin zapłacili burmistrz i radni Raszkowa. Wynik Raszkowianki to wydatek 367 podbić dla firmy WMK Brzozowscy, Widzew Łódź uczynił to aż 1350 razy, a pieniądze wpłacił Młyn Ostrów - Filia Raszków państwa Otwiasków. Najlepszy jednak i tym razem okazał się Lech Poznań. Jego zawodnicy podbili piłkę 3725 razy, a najlepszy ich zawodnik – Wiktor Mączkowski uczynił to aż 1968(!) razy, a zajęło mu to kilkanaście minut. Sponsor p. Henryk Uciechowski tak uległ czarowi młodego zawodnika, że postanowił podwoić stawkę i wpłacił niebagatelną sumę 7.430 złotych, co okazało się największym darem dla Zosi podczas całego Festiwalu.

Swoje 15 minut miał zespół taneczny ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Raszkowie MARIPOSA, w kilku układach tanecznych w aerobiku grupowym przygotowanych przez Justynę i Adama Dutkowskich. 

Po przybyciu kolejnego gościa specjalnego Piotra Świerczewskiego nastąpiło oficjalne powitanie zacnych gości. W scenerii świateł i asyście tancerek przed trybuna główną pojawili się; Grzegorz Lato 100- krotny reprezentant Polski, strzelec 45 goli, król strzelców MŚ 74 roku z 7 bramkami, były prezes PZPN i senator RP, Jan Domarski wielokrotny reprezentant Polski, strzelec złotej bramki na Wembley w Londynie, Piotr Świerczewski wicemistrz Olimpijski z Barcelony z 1992r., 70-cio krotny reprezentant Polski, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Marzena Wodzińska, przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Leraczyk wraz z radnymi Marią Tomaszewską, Katarzyną Spiżak, Damianem Grądzielewskim, przewodniczący Rady Gminy i Miasta Raszków Andrzej Matyba wraz z radnymi Sylwią Ciężką-Matuszczak, Haliną Będzieszak, Janem Walkowiakiem, Włodzimierzem Jędrzejakiem oraz dyrektor Wydziału Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym Przemysław Krysztofiak. 
Burmistrz Jacek Bartczak ciepłymi słowami powitał gości i pogratulował prezesowi „Raszkowianki” i organizatorom tak przygotowanej imprezy o szczytnym celu niesienia pomocy małej Zosi.

Główni organizatorzy Festiwalu oldboye „Raszkowianki” rzucając do skarbonki po 100 zł jako Dar dla Zosi zaprosili utytułowany zespół rówieśników z Lecha, z którym stoczyli pojedynek obfitujący w mnóstwo sytuacji podbramkowych i tyleż bramek. 

Zwycięstwo Lecha pomimo ambitnej walki miejscowych było zasłużone, wszak w ich składzie byli wielokrotni reprezentanci Polski, zawodnicy z długoletnim stażem na boiskach ekstraklasy wzmocnieni Piotrem Świerczewskim. Jedną z atrakcji było strzelanie rzutów karnych pod hasłem GOLE DLA ZOSI, w której na ustalonych zasadach uczestniczyli zaproszeni goście, najstarszy grający oldboy Ostrovii Marek Chatliński, już prawie 60-letni ale wciąż aktualny bramkarz seniorów Raszkowianki Henryk Lis, v-ce dyrektor Szkoły Damian Juszczak, lekarz stomatolog Michał Żukowski, sponsorzy Wojciech Nowak, Krzysztof Brzozowski i burmistrz Jacek Bartczak.
W trakcie Festiwalu licytowano zgromadzone gadżety, które cieszyły się ogromną popularnością wśród licznej publiczności, a za które zebrano pokaźną sumę pieniędzy. Oto niektóre z nich:
- Koszulka Lecha Poznań z podpisami aktualnych zawodników 2 szt
- Koszulka Widzewa Łódź z podpisami aktualnych zawodników
- Koszulka Zagłębia Lubin z podpisami aktualnych zawodników
- Dres i koszulka zawodników TP Ostrovia
- Koszulka Lechii Gdańsk z podpisami aktualnych zawodników
- Koszulka Lechii Gdańsk z podpisami aktualnych zawodników
- Czapka Tai Woffindena
- Koszulka koszykarza Marcela Ponitki
- Koszulka grupy BIG-CYC
- Koszulka Jana Domarskiego z zespołu Orłów Górskiego
- Koszulka Błaszczykowskiego z autografami Jacka Krzynówka bramkarza Górnika Zabrze Tomasza Loski i -Marka Plawgo rekordzisty Polski na 400 m przez płotki
- Kask żużlowy z autografami uczestników 66 Turnieju o Łańcuch Herbowy Ostrowa Wlkp
- Replika medalu Grzegorza Laty króla strzelców z Mistrzostw Świata w 1974r. 
- Kask żużlowy z podpisem mistrza świata juniorów Bartka Smektały
- piłki Zbigniewa Bońka i Roberta Lewandowskiego
- Koszulka Woffindena i voucher od Jana i Andrzeja Garcarków dla zwycięzcy i osoby towarzyszącej na -przejazd nowym modelem Mercedesa na mecz BETARD-U Sparty Wrocław i spotkanie z Tai, możliwość rozmowy, zrobienie zdjęcia, otrzymania autografu na wylicytowanej koszulce oraz zobaczenia parku serwisowego Mistrza Świata
- Kask żużlowy Tomka Jędrzejaka

Do najhojniejszych licytatorów należeli: Zbigniew Matysik szef Firmy Ice-Mat, Marta i Michał Szymczak MDM Komputery, Burmistrz Jacek Bartczak, Mateusz Woźniak Meble MATIM. Perfekcyjnie licytację prowadził zawodnik oldboyów Raszkowianki Damian Grądzielewski. 
Festiwal zakończył mecz przedsiębiorców Raszkowa z Ostrowem Wlkp, aby w nim zagrać wpisowe wynosiło 200 złotych. 

W sumie podczas imprezy zebrano kwotę 27 tysięcy złotych.

Podczas trwania Festiwalu w holu hali trwała prezentacja motoru żużlowego w obecności żużlowców szkółki żużlowej TŻ Ostrovia oraz możliwość udziału w zabawach piłkarskich na małej hali dla wszystkich uczestników, w których każdy strzał był wyceniony za 2 złote. W konkursie strzałów na bramkę z płachty zwyciężył Stanisław Trybuła, a do bramkarza-kręcioły główną nagrodę otrzymał Mateusz Matuszczak. Zwycięzcy odebrali okazałe puchary. W trakcie turnieju były pozyskiwane środki finansowe do puszek na operację Zosi pod hasłem PRZYJDŹ – ZAGRAJ Z NAMI  nadzorowane przez Fundację COR INFANTIS. Nagłośnieniem całej  imprezy zajął  Karol Marciszewski. Na zdjęciach uwieczniła ją raszkowianka Jolanta Chmura.

Wszyscy uczestnicy mogli smakować grochówkę, chleb ze smalcem, kawę i herbatę z wyśmienitym drożdżowym ciastem z Piekarni Ryszarda Janickiego i Piekarni Urszuli i Grzegorza Kuświków, serwowane przez panie Ewę Kasprzak, Agnieszkę Czubak i personel szkolny. Trudno wymienić wszystkich darczyńców a było ich mnóstwo. Aby nie zapomnieć  o którymś z nich niech najlepszym podziękowaniem będą słowa babci Zosi: Z wami wygramy!!!

Bezpieczeństwo imprezie zapewniała Agencja Ochrony Egida Security, a imprezę wsparli: Burmistrz i Radni Gminy i Miasta Raszkowa, Bank Spółdzielczy Raszków, BM Slam Stal Ostrów Wlkp., TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp., Szkoła Podstawowa w Raszkowie, Woj-Bud Wojciech Nowak, Janusz Czubak, Janusz Szczotka, Hurtownia Owoców GAMEX, BPH Oszczęda, Jacek Karniej Stara Mleczarnia, Michał Michalak Rolbud,

Patronatem medialnym imprezę objęła Tuba Ostrowa oraz Telewizja Kablowa Pro-Art, Radio Centrum Kalisz, Gazeta Ostrowska, Infostrów i Kurier Ostrowski.

Osoby i instytucje, które chciałyby wesprzeć akcję zapraszamy na stronę fundacji Cor Infantis: http://www.corinfantis.org/zbiorki-aktywne-menu/zbiorki-aktywne-zabiegi/733-zosia-kujawiak

 

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Niedziela
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jarosława, Konrada, Selmy