AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Sztuka działa – wystawa prac Janusza Jurka

Rozrywka i kultura

W styczniu zapraszamy do Starej Przepompowni, gdzie będzie można zobaczyć prace ostrowskiego grafika, Janusza Jurka. Wernisaż wystawy „the ART works” będzie miał miejsce 4 stycznia. 

REKLAMA

Wernisaż wystawy odbędzie się 4 stycznia o godzinie 19:30 w Klubie Stara Przepompownia. Tytuł „the ART works” powstał z uwagi na miejsce wystawy. Część prac, które pokażę w Starej Przepompowni znane są ostrowskiej publiczności z poprzednich wystaw. Były wówczas prezentowane w przestrzeni galerii. Aktualnie, wraz z nowymi projektami, wyeksponowane będą we wnętrzu, przeznaczonym do zupełnie innego celu. Okazuje się, że w takim wnętrzu sztuka również działa, tworząc plan dalszy, tło, ale jakże ważne dla wykreowania właściwej atmosfery. „the ART works” to również nawiązanie do angielskiego słowa „artwork” czyli dzieło sztuki – Janusz Jurek. 

Janusz Jurek jest absolwentem Instytutu Artystyczno-Pedagogicznego Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.  Od 1996 roku zajmuje się komercyjnie projektowaniem graficznym, fotografią, animacjami, grafiką 3D oraz szeroko pojętymi nowymi formami twórczości wizualnej. Prowadzi „NEO – Studio Grafiki Użytkowej” w Ostrowie Wielkopolskim.

Jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień. Jego grafiki oficjalnie promowały Ceremonię The Games Awards 2016 w Los Angeles oraz znalazły się na ekranie startowym programu Adobe InDesign oraz na obecnej wersji programu Adobe Photoshop. Wiele ilustracji znalazło się na okładkach książek i magazynów oraz zostały opublikowane m.in. w drugiej części albumu „The Magic of Lines: Line Illustration by Global Artists”, berlińskim Bright Diaries, nowojorskim Dekit, tokijskim Nuz-magazine oraz Axis, amerykańskim SPIRIT czy niemieckim Briggite.

Janusz Jurek zajmuje się wykonywaniem ilustracji, które można zakwalifikować do nurtu generative art, polegającego na tworzeniu grafik za pomocą kodu programu. Opracowana przez niego technika bazuje na wykorzystaniu nowych technologii oraz programowania proceduralnego. W odróżnieniu od wiodącego komputerowego nurtu sztuk generatywnych, zawiera w sobie spore elementy klasycznego rysunku. Pierwszym etapem podczas tworzenia tego typu grafik jest pisanie kodu, przy pomocy którego komputer generuje przestrzenne formy. Następnie, przy wykorzystaniu umiejętności rysunku i rzeźbiarstwa, artysta nadaje im kształty inspirowane ludzkim ciałem.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

12
Piątek
Sierpień 2022
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Hilarii, Juliana, Lecha
REKLAMA