Polska 2050 Szymona Hołowni wspólnie z opozycją przystępuje do Obywatelskiej Kontroli Wyborów

Polityka

W dniu 3 czerwca odbyła się w Poznaniu konferencja prasowa zorganizowana przez wielkopolskie struktury Komitetu Obrony Demokracji z udziałem partii opozycji demokratycznej. Dziennikarzom zaprezentowano założenia Obywatelskiej Kontroli Wyborów, która ma pozwolić obywatelom bezpośrednio czuwać na prawidłowym przebiegiem wyborów parlamentarnych w całej Polsce.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele wszystkich ugrupowań opozycji demokratycznej, w tym koordynatorka regionalna partii Polska 2050 Szymona Hołowni dr Ewa Schädler. Zapewniła ona, że ruch Szymona Hołowni aktywnie przystępuje do tej inicjatywy.

- Pojednały nas wartości demokratyczne, których niestety od kilku lat musimy zaciekle bronić, takich jak transparentne wybory, wolne sądy, samorząd terytorialny, uczestnictwo w Unii Europejskiej. Wybory, to święto demokracji! Pragniemy je uszanować i zadbać o nie. Konstytucja stanowi, że są one powszechne, bezpośrednie, tajne, równe i proporcjonalne, ale przede wszystkim powinny być rzecz jasna uczciwe. Pragniemy dochować wszelkiej staranności i zatroszczyć się, aby wszyscy z Państwa, każdy obywatel wiedział i był przekonany, że nadchodzące wybory będą uczciwie i przeprowadzone zgodnie z wszelkimi zasadami. Nie ma nic ważniejszego w demokracji niż powtórzę jeszcze raz uczciwe wybory. A tym czasem ponad jedna trzecia Polaków nie wierzy już w uczciwość wyborów. Dlatego Polska 2050 przyłącza się do porozumienia dotyczącego „obywatelskiej kontroli” wyborów – mówiła E. Schädler.

Jak podkreśliła koordynatorka regionalna Polski 2050 Szymona Hołowni porozumienie to jest przykładem, że opozycja jest gotowa do wspólnego działania, przy zachowaniu własnej tożsamości i różnorodności.

- Mamy różne programy polityczne, różne priorytety, ale w działaniu dla dobra wspólnego, potrafimy działać razem. Interesu żadnej partii nie powinno się stawiać ponad wartościami demokratycznymi jak czyni to dziś Zjednoczona Prawica, a w szczególności pan Ziobro – podkreśliła Ewa Schädler.

 

Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


REKLAMA

FB FANPAGE

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Sierpień 2022
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Emilii, Julinana, Konstancji