Trzecia Droga ogłosiła nazwiska kandydatów do Sejmu

Polityka

Dariusz Potasznik i Dariusz Perz reprezentować będą powiat ostrowski na liście kandydatów do Sejmu zaprezentowanej przez koalicję PSL i Polski 2050 Szymona Hołowni.

Zgodnie z zawartą umową koalicyjną obie partie podzieliły po połowie miejsca na listach do Sejmu. Analogicznie obsadzono najbardziej prestiżowe miejsca, czyli „jedynki”. W czterech okręgach w Wielkopolsce  w Poznaniu i Koninie listy otwierają kandydaci Polski 2050, a w Pile i okręgu kalisko-ostrowsko-leszczyńskim – kandydaci PSL.

Liderem listy w okręgu 36 będzie Andrzej Grzyb, poseł obecnej kadencji sejmu, wcześniej również euro parlamentarzysta.

- Trzecia Droga to jest nasz wybór, koalicyjny komitet wyborczy, któremu wieszczą różne powodzenie, ale jesteśmy w tej kampanii wyborczej gotowi sprostać oczekiwaniom wyborców w okręgu kalisko-leszczyńskim. Mamy propozycje programowe, które są wypadkową naszych wspólnych oczekiwań - mówił poseł PSL Andrzej Grzyb w czasie prezentacji kandydatów na ostrowskim deptaku.

Liderką Polski 2050 zajmującą miejsce 2 na liście będzie radna miasta Kalisza Barbara Oliwiecka.

- Jestem przekonana, że projekt Trzecia Droga jest bardzo potrzebny na scenie politycznej w Polsce. Jest potrzebny wyborcom. Wiemy, że około 40 procent Polek i Polaków nie chodzi na wybory, a ci którzy głosują, często mówią, że głosują przeciwko. Polityka nie może być przeciwko komuś, powinna być za czymś, za konkretnymi postulatami i rozwiązaniami – mówiła kandydatka Polski 2050.

Oba ugrupowania wystawiły również po jednym kandydacie reprezentującym powiat ostrowski. Z numeru 5 na liście wystartuje w wyborach Dariusz Potasznik, instruktor harcerski, współorganizator grupy Ostrowski Spacer Protestacyjny „Łańcuch Światła”.

- Mam takie marzenie by Polska stała się krajem normalnym, w którym politycy rozwiązują problemy a nie je tworzą wkraczając w kolejne obszary naszego życia. Ja politykiem nigdy nie byłem. To Szymon Hołownia przekonał mnie by wyjść z tej strefy komfortu i dlatego stoję dzisiaj w tym miejscu. Jest takie powiedzenie, że „żeby coś zmienić, to trzeba coś zmienić”. Jeżeli chcemy zmienić polską politykę to musimy zmienić polityków, którzy traktują władzę jak łup, na ludzi, którzy traktują władzę jako służbę – powiedział Dariusz Potasznik.

Miejsce 24, ostatnie na liście zajmie Dariusz Perz, przedsiębiorca i prezes Zarządu Powiatowego PSL w Ostrowie Wielkopolskim.

- Jestem przedsiębiorcą, społecznikiem, od około 30 lat zajmuję się rodzinną firmę. Chciałbym reprezentować przede wszystkim firmy i przedsiębiorców. Dzisiaj borykamy się z różnymi podatkami, przepisami. Ostatnio nałożono podatek zdrowotny, który zabija przedsiębiorców. Istotne jest pozyskiwanie środków z KPO. Dziś ich nie ma a jako przedsiębiorcy i samorządowcy powinniśmy te środki otrzymać – mówił Dariusz Perz.

Obaj ostrowscy kandydaci zwrócili uwagę na rewitalizację naszego miasta jako przykład właściwego kierunku zmian mających poprawić jakość życia mieszkańców.

Miejsca 3 i 4 na liście Trzeciej Drogi zajmą leszczynianie – odpowiednio Jarosław Zielonka z Polski 2050 oraz Bartosz Kobus z PSL. Kolejne miejsca nieparzyste na liście kandydatów przypadły Polsce 2050 Szymona Hołowni, a miejsca parzyste PSL. Oprócz wymienionych wyżej na ostrowskiej konferencji zaprezentowali się:

 6. Agnieszka Góralczyk

7. Anna Adach

8. Krzysztof Nosal

11. Magdalena Spychalska

19. Oskar Szkudlarek-Kuźniak

Pełna lista kandydatów Trzeciej Drogi zostanie zaprezentowana po jej zarejestrowaniu w Państwowej Komisji Wyborczej.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


REKLAMA

FB FANPAGE

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Środa
Wrzesień 2023
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego