Trzecia Droga – razem do miasta i powiatu

Polityka

Przedstawiciele Polski 2050 Szymona Hołowni i Polskiego Stronnictwa Ludowego ogłosili wspólny start w wyborach samorządowych do Rady Powiatu Ostrowskiego i Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. Na listach Trzeciej Drogi pojawią się również kandydaci Nowej Lewicy.

W środę 7 lutego w ostrowskiej siedzibie PSL odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiciele PL 2050 Szymona Hołowni, PSL i Nowej Lewicy ogłosili wspólny start w wyborach samorządowych w ramach Trzeciej Drogi. Choć koalicja formalnie zrzesza dwa pierwsze ugrupowania to na listach wyborczych gościnnie wystąpią również kandydaci Nowej Lewicy.

- Jako Nowa Lewica konsekwentnie nie wystawiamy swoich list w wyborach do Rady Miejskiej i Rady Powiatu, natomiast jesteśmy otwarci na współpracę w ramach ugrupowań tworzących „Koalicję 15 października” dlatego też nasi kandydaci będą mogli startować z list Trzeciej Drogi – mówił Sławomir Piskorski z Nowej Lewicy.

- Koalicja Trzeciej Drogi na szczeblu powiatu i miasta jest naturalną konsekwencją dobrej współpracy naszych lokalnych struktur w ramach wyborów parlamentarnych – powiedział Dariusz Potasznik z Polski 2050 Szymona Hołowni. – Warto podkreślić, że w odróżnieniu od Rady Powiatu gdzie PSL jest już obecny, nasz udział w wyborach do Rady Miejskiej będzie nowością tej kampanii.

- Czekamy obecnie na rejestrację komitetu wyborczego, a kiedy to nastąpi będziemy mogli ruszyć z akcją zbierania podpisów, a także ogłosić listy kandydatów – mówił Piotr Walkowski prezes Zarządu Powiatu PSL. – Termin rejestracji komitetów wyborczych mija 12 lutego.

Zapytani o kwestię ewentualnych koalicji powyborczych w mieście i powiecie przedstawiciele Polski 2050 Szymona Hołowni oraz Nowej Lewicy stanowczo wykluczyli możliwość zawarcia takiej koalicji z Prawem i Sprawiedliwością.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz