Adam Wasiela Trzecią Drogą na prezydenta

Polityka

Trzecia Droga ogłosiła nazwisko kandydata na prezydenta. Jest nim Adam Wasiela – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wysocku Wielkim, wieloletni nauczyciel oraz twórca kultury.

Adam Wasiela już wcześniej został zaprezentowany jako kandydat na radnego i lider listy Trzeciej Drogi w okręgu nr 2. W piątek 1 marca podczas konferencji prasowej w nKlubie ogłoszono, że będzie się również ubiegał o funkcję prezydenta miasta.

W trakcie konferencji kandydat na prezydenta przedstawił swoje hasło wyborcze „Ostrów dla wszystkich” oraz 5 obszarów programowych, z którymi Trzecia Droga idzie do tegorocznych wyborów samorządowych:

Przestrzeń miasta (obrona cywilna i ratownictwo, skuteczna likwidacja szpecących miasto graffiti, miejsca parkingowe w centrum miasta).

Sport i kultura (czytelne finansowanie i rozliczanie środków na sport z budżetu miasta, zwiększenie wsparcia na bezpłatne szkolenie dla dzieci i młodzieży, OCK dla mieszkańców, powrót OCK do dawnych pomieszczeń, wyjście instruktorów z OCK na osiedla).

Gospodarka (odpady, Aglomeracja Kalisko-Ostrowska, biospalarnia, spółki miejskie i zadłużenie miasta).

Tematy społeczne i oświata (utworzenie funduszu inwestycji oświatowych, działania w obszarze zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży).

Polityka międzypokoleniowa (udostępnienie amfiteatru do działań międzypokoleniowych, stworzenie funduszy dla wybitnie zdolnych ostrowian, tworzenie spotkań międzypokoleniowych, zagospodarowanie budynków miejskich na potrzeby organizacji społecznych - stare Kino Komeda, budynek po SP 4 czy budynek Mediateki).

Obecni na konferencji parlamentarzyści Barbara Oliwiecka z Polski 2050 Szymona Hołowni i Andrzej Grzyb z PSL wyrazili swoje poparcie dla kandydata Trzeciej Drogi podkreślając jego zaangażowanie w działalność kulturalną i społeczną i zwracając uwagę, że jak sam powiedział „kandyduje nie przeciw komuś, a za miastem i jego mieszkańcami”.

W konferencji wzięli udział kandydaci Trzeciej Drogi do Rady Miejskiej a także kandydatka do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Magdalena Spychalska.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz