W imieniu organizatorów zapraszamy na świąteczny koncert.
Data: niedziela, 09.01.2022, godz. 17:00
Miejsce: Duża Scena OCK
Ostrowska Orkiestra Koncertowa
pod dyrekcją Marian Sikorskiego
Orkiestra Dęta w Środzie Wielkopolskiej
pod dyrekcja Konrada Boryckiego
prowadzenie: Justyna Wojtkowiak
Koncert jest dedykowany wszystkim ostrowianom ze względu na zbliżające się święta bożego narodzenia.
Muzycy OOK bardzo chętnie uczestniczą w próbach, aby sprawić wiele radości naszym słuchaczom.
Magia Bożego Narodzenia nigdy się nie kończy,
a jego największy darem są rodzina i przyjaciele.
Najlepsze życzenia przesyła OOK
Marian Sikorski
Orkiestra Dęta w Środzie Wielkopolskiej po raz pierwszy wystąpiła publicznie z okazji Święta Niepodległości 11 listopada 1997 roku pod dyrekcją Kapelmistrza Orkiestry Macieja Madanowskiego. W swej ponad dwudziestoletniej historii, orkiestra swoimi występami uświetniała obchody świąt państwowych, miejskich jak i kościelnych. Brała również udział w Przeglądach Orkiestr Dętych m.in. w Połczynie – Zdrój w roku 2018, jak i w ostatnim czasie w Kleczewie, gdzie podczas XXIX Regionalnego Przeglądu Amatorskich Orkiestr Dętych „O Kleczewską Wieżę” – Kleczew 2019, Orkiestra Dęta w Środzie Wielkopolskiej zdobyła I nagrodę w kategorii „Muzyka Marszowa”, II nagrodę w kategorii „Koncert”, I nagrodę dla „Najlepszego Solisty”, a występujący wraz z orkiestrą zespół Mażoretek zdobył I nagrodę dla „Najlepszego Zespołu Mażoretek XXIX Regionalnego Przeglądu Amatorskich Orkiestr Dętych O Kleczewską Wieżę”. Muzycy średzkiej orkiestry koncertowali również za granicą m.in. we Francji, Włoszech, Niemczech, Węgrzech oraz Czechach. Rozrastająca się orkiestra ciągle doskonali swój warsztat muzyczny, który prezentuje podczas licznych występów i koncertów, reprezentując miasto i powiat – Środa Wielkopolska.
Od czerwca 2018 roku Kapelmistrzem Orkiestry Dętej w Środzie Wielkopolskiej jest Konrad Borycki.
Prezesem Orkiestry jest Wojciech Siódmiak.
Tamburmajorem Orkiestry Patrycja Maciejewska.
Zespół mażoretek orkiestry prowadzony jest przez Patrycję Maciejewską oraz Angelikę Michalak.
Warunki organizacji wydarzeń kulturalnych w obiektach zamkniętych ze względu na zagrożenie spowodowane COVID19:
– obowiązkowe zakrywanie ust i nosa dla uczestników na terenie Ostrowskiego Centrum Kultury.
bilety: rezerwacje biletów od 8 grudnia br., sprzedaż od 3 stycznia 2022
Inf. Jagoda Kaszuba
Galeria PIK & Centrum Informacji Kulturalnej
Ostrowskie Centrum Kultury