AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Wywiad z Wedding Plannerem

Kącik Prasowy

Prezentujemy wywiad z Wedding Plannerem Katarzyną Potasznik, która specjalizuje się w organizacji ślubów w plenerze w na terenie Pałacu Bagatela.

Galeria zdjęć


Tuba Ostrowa: Pani Kasiu, na portalu Śluby w plenerze możemy przeczytać: „klimat plenerowych przyjęć weselnych to najpiękniejszy jaki znam, dlatego w pełni poświęcam im swoje zawodowe serce”. Zacznijmy więc od tego, czym charakteryzuje się takie przyjęcie, którego urokowi trudno się oprzeć?

Katarzyna Potasznik: Ślub i wesele w plenerze to uroczystość, która odbywa się poza murami budynku, czyli właśnie w plenerze, na świeżym powietrzu. Charakteryzuje się wyjątkowym klimatem, swobodną atmosferą i pięknymi wspomnieniami, które długo jeszcze przywoływać nam będą unikalne zdjęcia i filmy z takiego wydarzenia.

 

TO: W czym różni się organizacja takich wesel od wesel tradycyjnych?

KP: Przede wszystkim logistyką, a co za tym idzie, często wyższym budżetem. W przypadku takiego wesela potrzebujemy zadbać o niezbędne zaplecze, które da nam gwarancję komfortowego przebiegu przyjęcia bez względu na warunki atmosferyczne. Najczęściej wesela w plenerze odbywają się w specjalnie do tego celu przygotowanym namiocie. Namiot weselny jednak znacząco różni się od namiotów, które w pierwszej chwili przychodzą nam na myśl. Najczęściej wyglądają one jak ekskluzywne sale weselne, tyle że znajdują się w plenerze.

 

TO: Jakie pary decydują się na taką formę wesela?

KP: Są to na pewno Młode Pary, które szukają innego pomysłu na wesele i nie chcą organizować wesela takiego, które wszyscy już znają. To przede wszystkim pary gotowe na takie wyzwanie, bo trzeba pamiętać, że wesele w plenerze to znacznie większe wyzwanie organizacyjne. Są to też osoby odważne w wyjściu poza przyjęty schemat i nie boją się zaskoczyć czymś nowym swoich gości. Realizują też przy tym swoje marzenia, aby maksymalnie po swojemu stworzyć wszystkie elementy. Namiot weselny w tym przypadku daje dużo większą elastyczność, niż sala weselna i pozwala na dostosowanie go do własnej wizji tego dnia.

 

TO: Ustalmy w takim razie, od czego należy rozpocząć przygotowania do takiego wesela?

KP: Bez dwóch zdań od wizji. Wiele Par Młodych jest przerażonych tym, jak wesele zorganizować. Te, które zdecydują się na organizację wesela w plenerze zakładają, że organizacja tradycyjnego wesela to "pikuś" Jeśli jednak rozpoczniemy planowanie od wizji takiego wydarzenia, okazuje się, że wiele rzeczy można zrobić lepiej, z większym polotem, a na końcu być zadowolonym z efektu końcowego. Pary Młode przystępujące do organizacji wesela z oczywistych powodów stykają się z wieloma tematami, o których nie mają pojęcia. Ale właśnie w takich sytuacjach odpowiedź na pytanie „czego oczekuję od swojego wesela” okazuje się zbawienna.

Po określeniu wizji potrzebujemy znaleźć miejsce. W przypadku wesel w plenerze opcje są dwie. Pierwsza, wymagająca nieco większego wysiłku: wynajmujemy namiot i lokalizujemy go na "swoim" terenie. Druga opcja to znalezienie terenu przystosowanego do tego celu. W naszej okolicy miejscem, które przystosowane jest do takich imprez jest Pałac Bagatela, a ja mam przyjemność współorganizować te wyjątkowe wydarzenia.

 

TO: A jakich formalności należy dopełnić decydując się na ślub w plenerze?

KP: To zależy, jaki ślub planujemy wziąć. Jeśli jest to ślub cywilny, należy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego, uzgodnić termin, dopełnić formalności i poinformować, że będzie to ślub w plenerze. Wówczas urzędnik będzie potrzebował więcej informacji o wybranym przez nas miejscu, żeby móc określić czy jest to miejsce godne udzielenia ślubu. 
W przypadku ślubu kościelnego trzeba postarać się o zgodę biskupa. Jeśli on jej udzieli formalności wyglądają podobnie, jak w przypadku standardowego ślubu.
Są jeszcze śluby humanistyczne, które mają walor symboliczny i bardzo indywidualny. Te nie wymagają żadnych formalności, ale potrzebny jest pomysł i scenariusz takiej ceremonii.

 

TO: Czy decydując się na wesele w plenerze, przygotowania należy rozpocząć wcześniej niż w przypadku tradycyjnego wesela?

KP: Niekoniecznie, a może nawet być odwrotnie. Wynika to z faktu, że na wolne miejsce w wielu obiektach trzeba czekać czasem nawet 3-5 lat, a namiot możemy postawić w każdym miejscu i o każdej porze. Przygotowania są trudniejsze, o czym była już mowa, ale przy dobrej organizacji nie muszą być bardziej czasochłonne. Ze swojego doświadczenia mogę zapewnić, że da się takie wesele zorganizować nawet w 3 miesiące.

 

TO: Jakie są w takim razie najczęstsze obawy przyszłych Par Młodych?

KP: Królową obaw jest zdecydowanie pogoda. Plener jest bowiem od niej w dużym stopniu uzależniony. Nie jest natomiast tak, że kiepska pogoda może przeszkodzić w udanej zabawie. W przypadku deszczu tracimy pewne możliwości wykorzystania pleneru, natomiast samo przyjęcie w odpowiednio przygotowanym namiocie nie ma prawa się nie udać. Oczywiście pod warunkiem, że naszych humorów nie zepsuje pogoda, ale to już jest zależne tylko od nas. 

 

TO: Czy na koniec jest coś jeszcze, o czym Pary Młode powinny pamiętać myśląc o takim weselu?

O tym, że taka decyzja powinna być dobrze przemyślana, a organizację tego typu wesela dobrze jest powierzyć doświadczonym osobom, które zapewnią nam jego sukces. Temat jest dość obszerny, więc trudno mi w tej chwili wspomnieć o wszystkich detalach, ale one czasami decydują o sukcesie całego przedsięwzięcia. Wszystkie osoby, które ten temat interesuje zapraszam na portal Ślub w plenerze. Jest to w tej chwili jedyne miejsce w Internecie, które kompleksowo opisuje każdy element organizacji ślubu i wesela w plenerze.

A za Pary Młode, które decydują się na organizację wesela w plenerze trzymam kciuki i życzę, żeby ziściły się ich weselne marzenia. 

 

Więcej informacji o organizacji ślubu i wesela w plenerze:
www.slubywplenerze.com.pl
www.bagatela.com.pl/wesela

REKLAMA
Tuba Redaktor

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

1
Czwartek
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Heloizy, Igora, Remigiusza
REKLAMA