Radny Jakub Paduch alarmuje mieszkańców Ostrowa, a w szczególności Zębcowa, że już wkrótce mogą być posiadaczami „mieszkań z widokiem na góry”. Z tym, że będą to góry śmieci…
3 stycznia w Biuletynie Informacji Publicznej ukazało się „Obwieszczenie Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego o wszczęciu postępowania administracyjnego z udziałem społeczeństwa”. Obwieszczenie dotyczy „wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowania dla przedsięwzięcia polegającego na zmianie rzędnych składowanie na kwaterze 1/3 składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne przy ul. Staroprzygodzkiej 121”.
Obwieszczenie dość lakoniczne, choć dalej przeczytać można:
„Z uwagi na charakter przedsięwzięcia, które jest przedsięwzięciem mogącym zawsze znacząco oddziaływać na środowisko przystąpiono do przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko.”
Jak twierdzi radny Jakub Paduch owym „zawsze znacząco oddziaływującym na środowisko” czynnikiem ma być podwyższenie pryzmy śmieci z 7 na 12 metrów, co będzie miało wpływ nie tylko na miejscowy krajobraz, ale może znacząco zwiększyć problem zapachów unoszących się znad wysypiska, o czym było już głośno latem minionego roku.
Jak wpływ na środowisk będzie miał ów projekt ocenić ma szereg instytucji m.in. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska, Sanepid, czy Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Swoje uwagi mogą jednak składać również mieszkańcy miasta „pisemnie, ustnie do protokołu w godzinach pracy urzędu (…) lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej”. Czas na zgłaszanie uwag mija 7 lutego 2020.
Z treścią obwieszczenia zapoznać się można TUTAJ
Komentarze
Zostaw komentarz