AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Antonin zaprasza do galerii sztuki

Gm. Przygodzice

„Pierwsza galeria we wsi” otworzyła w sierpniu swoje podwoje w Antoninie, stając się automatycznie kolejną turystyczną i artystyczną ciekawostką tej miejscowości.

Galerię „Operis.Artis” ulokowano naprzeciwko Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego „Lido”, przy szlaku turystycznym. W zaadaptowaniu pomieszczeń pomogły Gminny Ośrodek Kultury i samorząd. Galeria „Operis.Artis” opisuje siebie w następujący sposób: „Realizowane tu projekty to jednostkowe przedmioty tworzące ewoluującą, stale otwartą linię. Przypadkowo napotkane przedmioty, do których dopisywana jest dalsza historia, uzyskują nową formę zależną od formy zastanej, intuicji, fascynacji sztuką ludową i ginącymi technikami rzemieślniczymi.”

– Potrzebujemy czasu, kilku wernisaży i pewnych działań promocyjnych, które pomogą w zaistnieniu tego oryginalnego miejsca – mówi pomysłodawca galerii Marcin Biegański.
Antonińska ekspozycja wystartowała z 60 pracami. Głównym tematem wernisażu inicjującego działalność galerii była i nadal jest malarska twórczość Jacka Jędrala. To twórca niemal anonimowy, który maluje raczej dla siebie samego. Jego prace do tej pory znaleźć można było jedynie na jego autorskim profilu facebookowym. Poza malarstwem zajmuje się także rzeźbą.

W charakterze „supportu” wystawiono także prace Marcina Biegańskiego i Pawła Marciszewskiego. Pierwszy z nich jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej, reżyserem filmowym, autorem dwóch murali na przystanku autobusowym w Antoninie oraz pomysłodawcą Przygodzickiego Biennale Sztuki „Retrospektywa”. Z kolei Paweł Marciszewski na co dzień zajmuje się promowaniem kultury w Internecie. Jest autorem dwóch książek poetyckich, współautorem i ilustratorem wydanej przez Ostrowskie Centrum Kultury antologii „Szuflada 15”.

Od 19 września w galerii „Operis.Artis” będzie można podziwiać prace Karoliny Treski, artystki pochodzącej z Ostrowa Wielkopolskiego, której zainteresowanie wzbudzają malarstwo, grafika warsztatowa i rzeźba. Sztukę odbiera  jako zjawisko mistyczne czy nawet magiczne. Inspirację dla niej  stanowi jak sama mówi „najwspanialszy twór”, czyli  przyroda oraz muzyka, dwa z bardziej niedookreślonych bytów. 

Galeria Sztuki „Operis.Artis” w Antoninie jest czynna  w każdą sobotę i niedzielę od godziny 17. W pozostałe dni zainteresowani zwiedzaniem mogą kontaktować się z recepcją ośrodka Lido. Wstęp dla oglądających jest bezpłatny.

REKLAMA
Katarzyna Bystrzyńska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Środa
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Geraldy, Honoriusza, Wery
REKLAMA