AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Nowa firma na terenach inwestycyjnych /video/

Gm. Przygodzice

W hali produkcyjnej nowo powstałej firmy MiMB na terenach inwestycyjnych Powiatu Ostrowskiego w Przygodzicach odbyło się podpisanie umowy dotyczącej wspólnej strategii promocji terenów inwestycyjnych w Wielkopolsce.
Podpisanie umowy odbyło się 10 grudnia 2020 r. Wybór miejsca nie był przypadkowy.

- Podpisując kolejną umowę na promocję terenów inwestycyjnych chcieliśmy przy okazji pokazać miejsce, które przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego udało się zagospodarować i ożywić. Przez wiele lat był to teren typowo rolniczy. Kiedy po objęciu funkcji starosty podjęliśmy decyzję, że przekształcimy je w teren inwestycyjny wielu nie wierzyło w powodzenie. Dziś mogę powiedzieć, że odnieśliśmy sukces, skoro sprzedanych zostało już kilka działek, a my możemy spotkać się w pierwszej dużej firmie z branży mechatronicznej – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Jednym z kroków w aktywizacji tego obszaru było uchwalenie przez Rade Gminy Przygodzice planu zagospodarowania przestrzennego. Dużym impulsem było także pozyskanie z Urzędu Marszałkowskiego ok. miliona złotych z funduszy unijnych na przygotowanie terenów.

- Pierwsza firma już działa. Do niej i do dalszych terenów prowadzi nowa droga inwestycyjna. To spowodowało, że naszymi terenami zaczęli interesować się kolejni inwestorzy. Z dużym prawdopodobieństwem mogę powiedzieć, że w przyszłym roku pojawią się tutaj kolejne firmy. Jesteśmy już na etapie przygotowywania podziałów geodezyjnych, co w praktyce oznacza przygotowanie gruntów do sprzedaży – powiedział Starosta Ostrowski.

Podpisana 10 grudnia umowa ma z kolei pomóc w szerokiej promocji tego obszaru inwestycyjnego nie tylko w Polsce.

- Umowa dotyczy pomocy, jakiej samorząd Województwa Wielkopolskiego udzieli Jednostkom Samorządu Terytorialnego w Wielkopolsce. Chcemy, żeby w Wielkopolsce wszystkie atrakcyjne miejsca inwestycyjne były przygotowywane dla inwestorów i obsługiwane według najlepszych standardów. Przez cały przyszły rok i następy przeszkolimy pracowników przygotowujemy oferty, pod tym kątem, żeby znalazły się w nich informacje, których poszukuje inwestor – powiedział Jacek Bogusławski Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Gospodarzem uroczystości był Łukasz Kosmala właściciel firmy MiBM, która jako pierwsza z dziedziny produkcyjno-usługowej rozpoczęła działalność na terenach inwestycyjnych wykorzystując także wsparcie unijne. 

– Środki unijne dały nam dodatkowy napęd, szansę by pójść z jeszcze większym stand rozmachem. To była dla nas także dodatkowa motywacja. W efekcie udało się zrealizować inwestycję, którą w gronie naszych konkurentów i znajomych zakończyliśmy wielu. To jednak efekt pracy wszystkich współpracowników. Trudno przewidywać co będzie w przyszłości, ale rozpędzamy się i mamy nadzieję, że będzie coraz lepiej – powiedział Łukasz Kosmala właściciel firmy MiBM .

Firma MiMB działa w branży mechatronicznej. Zajmuje się projektowaniem oraz produkcją maszyn i urządzeń. Dostarcza produkty do największych firm i koncernów z branży automitive oraz spożywczej. Jej atutem jest nowoczesny park maszynowy. Sercem i wyróżnikiem jest imponującej wielkości obrabiarka, w której można umieścić detal o szerokości nawet 7x4 metry. Tak duże urządzenie, jedno z kilku w kraju,  pozwala bez przemieszczania i z dużą precyzją obrobić dany element.

W uroczystości wzięli także udział: Marzena Wodzińska i Andrzej Pichet radni Sejmiku Województwa Wielkopolskiego oraz Krzysztof Rasiak Wójt Gminy Przygodzice.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Claudia Klein
Witam i witam w Spotlight Global Loan Services. Nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą przez | spotlightglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i masz pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczka osobista, pożyczka biznesowa i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro, a my udzielamy pożyczek o niskim oprocentowaniu 3% rocznie. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Sobota
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Mascelego, Walerii, Włodzimierza