AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Modernizacja strażnicy OSP z dużym dofinansowaniem

Straż Pożarna

800 tys. złotych to dofinansowanie jakie Miasto pozyskało na modernizację i rozbudowę strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

REKLAMA

- Modernizacja i rozbudowa strażnicy przy ulicy Staszica trwa, a postępy prac są zauważalne każdego dnia. To ostrowski wkład w ochronę przeciwpożarową miasta i bezpieczeństwo jego mieszkańców. To zadanie jest realizowane w ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego, a teraz zostało dofinansowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w tę inwestycję, szczególnie radnym miejskim, strażakom ochotnikom, a przede wszystkim minister Marlenie Maląg za zainteresowanie budową nowej siedziby OSP oraz kwestiami bezpieczeństwa strażaków ochotników i ostrowian - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Koszt tej inwestycji to 1,2 mln złotych. To jedno z zadań, które jest realizowane w ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego ze środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Przy ulicy Staszica powstaje zupełnie nowy obiekt z dwoma garażami, szatnią, pomieszczeniem technicznym, zapleczem sanitarnym i socjalnym, biurem oraz izbą pamięci, w której dalej będzie kultywowana historia tej jednostki. W ramach zadania wykonano już stropy i trwa murowanie.

- To kolejny element rewitalizacji śródmieścia. Do modernizacji strażnicy podchodzimy kompleksowo, mówimy bowiem o przebudowie i rozbudowie budynku - pełnej wymianie wszystkich instalacji wewnętrznych, wymieniona zostanie też stolarka drzwiowa i okienna, budynek będzie docieplony i zyska nową elewację. Konieczna jest także wymiana konstrukcji dachu, na którym zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne – wymienia wiceprezydent Mikołaj Kostka.

Zadanie jest realizowane przez firmę BUDOMAX Mirosławy Zwierz z Ostrowa Wielkopolskiego. Zakończenie inwestycji zaplanowano na listopad 2021 roku.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Środa
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Ady, Wiwiany, Sylwiusza
REKLAMA