AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

W Odolanowie „Lato z Seniorem”

Gm. Odolanów

„Lato z Seniorem” pod takim tytułem odbyło się 31 lipca br. pierwszy raz w tym roku spotkanie odolanowskich seniorów zrzeszonych w Kole Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Odolanowie.

REKLAMA

Miejscem spotkania było „Wesołe Podwórko” przy odolanowskim Domu Kultury, na które przybyło ponad 150 osób. Tradycyjnym zwyczajem uroczystość rozpoczęto hymnem emerytów. Krystyna Pietrzak w kolorowym stroju lata zarecytowała wierszyk pod tytułem „Za co kocham lato”.

Słowa pełne uznania i życzeń dla odolanowskich seniorów i emerytów skierowali zaproszeni goście: Senator RP Ewa Matecka, Starosta Ostrowski Paweł Rajski, Burmistrz Miasta i Gminy Odolanów Marian Janicki. Swą obecnością zaszczycili również Jerzy Waliduda przewodniczący Zarządu Rejonowego PZERiI w Ostrowie Wlkp., Wojciech Słodkiewicz dyrektor Miejsko -Gminnego Centrum Pomocy „Wiara-Nadzieja-Miłośc” w Odolanowie, Eugeniusz Jakubiak miejscowy radny i przewodniczący Osiedla im. Wojska Polskiego, Henryk Sztukowski prezes Akcji Katolickiej,  Danuta Dybol przedstawicielka Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Elżbieta Tomczak sołtys wsi Tarchały Wielkie, Barbara Pawlicka –Pestka - członek zarządu rejonowego. Wśród uczestników była spora grupa osób z Dziennego Domu Senior+.

zdjecie

Ważnym punktem spotkania było wręczenie odznak, dyplomów, podziękowań za aktywną działalność w związku emerytów. Złote Odznaki PZERiI otrzymali:  Grażyna Ratajek, Danuta Geisler, Krzysztof Kowalski i pośmiertnie Helena Musiałowska. Listami podziękowań zostały wyróżnione: Barbara Łyczywek, Danuta Wojciechowska, Zofia Kowalska, Janina Maciejewska. Tradycją w związku jest uhonorowanie 80-cio latków i zaszczytu tego doczekali się: Zbigniew Drwal, Bolesław Nych, Józef Karwik, Jan Rakuła.

W części artystycznej z dwu godzinnym repertuarem wystąpił Jacek Silski ze Śląskich Szlagierów, który rozbawił publiczność swymi utworami. Była też loteria z nagrodami, między innymi z odolanowską kawą „Woseba” czy grafikami prac malarskich ostrowskich malarzy ufundowane przez Pawła Rajskiego Starostę Ostrowskiego.

zdjecie

Przewodniczący Koła Józef Wajs zapowiedział, że impreza „Lato z Seniorem” zapisze się na trwałe w kalendarzu imprez związku. Poinformował również o przygotowaniach do wyjazdu na wypoczynek nad morzem. Burmistrz Marian Janicki oraz przewodniczący Józef Wajs apelowali do uczestników spotkania o wzięcie udziału w szczepieniu przeciwko Covid 19, które odbędzie się w dniach 4 i 7 sierpnia w Odolanowie.

Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem przygotowanym przez piekarnie Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Odolanowie.

Źródło: www.powiat-ostrowski.pl

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Wtorek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława
REKLAMA