AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

"Swojacy" na festiwalu w czeskich Kunovicach /foto/

Gm. Raszków

W dn. 17-19 czerwca 2022 r. Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" z Moszczanki wziął udział w XXIX Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Dziecięcego "Kunovske Leto" w czeskich Kunovicach. W piątek rano tancerze wystąpili na rynku w Uherském Hradištê podczas koncertu inaugurującego Festiwal - zaprezentowali tańce wielkopolskie oraz lubelskie. Po południu członkowie zespołów biorących udział w Festiwalu współzawodniczyli w rozgrywkach sportowych. Delegacja zespołu spotkała się także ze starościną Kunovic. Zakończeniem dnia był udział w koncercie profesjonalnego zespołu ludowego PUL'S z Prešova na Słowacji.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Sobota rozpoczęła się od występu na rynku w Uherském Hradištê podczas Jarmarku Świętojańskiego. Po południu cały zespół wykonał "Krakowiaka z Lajkonikiem" w ramach konkursu choreograficznego będącego jednym z elementów Festiwalu. Wieczorem tancerze uczestniczyli w koncercie grupy folkowo-rockowej "Tomaš Kočko & Orchestr", zakończonym pokazem sztucznych ogni.

Ostatni dzień udziału w Festiwalu rozpoczął się koncertem pieśni religijnych w kościele św. Piotra i Pawła w Kunovicach. "Swojacy" zaśpiewali tam "Barkę" a następnie wzięli udział w Mszy świętej. Następnie zwiedzali skansen archeologiczny kultury morawskiej w miejscowości Modra. Po południu grupa dziecięca zaprezentowała podczas koncertu galowego tańce Wielkopolski zachodniej. Festiwal zakończył się wręczeniem nagród i upominków - tancerze z Moszczanki otrzymali I miejsce w konkurencjach sportowych, które odbyły się w piątek, a także wyróżnienie za sceniczne opracowanie tańca "Krakowiak z Lajkonikiem". Z Kunovic wrócili pełni wrażeń i zadowolenia, bogatsi o kontakty, które nawiązali z innymi uczestnikami Festiwalu.

Inf. Karol Marszał

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Sierpień 2022
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Emilii, Julinana, Konstancji
REKLAMA