AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Seniorzy OUTW wypoczywali w Dziwnowie

Turystyka

Dziwnów jest w ostatnich latach ulubionym miejscem wypoczynku członków Klubu Podróżnika Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostrowie Wielkopolskim. Podobnie było w tym roku, kiedy grupa 48 seniorek i seniorów spędzała aktywnie majowo-czerwcowy czas w zaprzyjaźnionym Ośrodku Wypoczynkowym „Perła Dziwnowa” położonym w spokojnej części rybackiej.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Podróże są dla nas wspaniałą formą edukacji, relaksu i odpoczynku. Nasz tegoroczny pobyt na wybrzeżu sprawił, że grupa ostrowskich nestorów kochających podróże mogła podreperować zdrowie w nadmorskim klimacie i przeżyć wzruszające chwile w dobrze rozumiejącym się towarzystwie – mówi Aleksandra Biegańska, prezes OUTW, koordynatorka Klubu Podróżnika.

Od seniorów podróżników można było usłyszeć, że otrzymali dodatkową energię i motywację. Szum fal i spacery plażą stanowiły dla wielu z nich prawdziwą ulgę po wyczerpującym emocjonalnie  okresie pandemii. – Ubyło nam lat – przyznawali – bo dominowało odprężenie, poznawanie nowych miejsc, ludzi, kultur i smaków. To była jednocześnie dobra szkoła tolerancji.

Stęsknieni za aktywnością mogli dotlenić się, zahartować i zadbać o sprawność fizyczną. Wiedząc, że ruch na świeżym powietrzu jest ważnym elementem rozwoju człowieka korzystali z nadmorskiego powietrza podczas spacerów po promenadzie, gimnastyki, biegania czy jazdy na rowerze. Na basenie w ośrodku ćwiczyli aerobik. Chętni korzystali z zabiegów, sauny i siłowni.

Seniorzy dobrze wspominają wieczory przy grillu, przy wspólnym śpiewie i tańcach w kawiarni czy oglądaniu na plaży zachodów słońca.

Dla podróżników z uniwersyteckiej rodziny wyjątkowo interesujące było zwiedzanie wyspy Wolin, gdzie ludność zajmuje się rolnictwem, rybołówstwem oraz czerpie dochody z turystyki. Przedmiotem zainteresowania ostrowskich seniorów był Skansen Słowian i Wikingów oraz Muzeum Regionalne. Miło wspominają pobyt w Międzyzdrojach oraz zwiedzanie Dziwnowa podczas jazdy kolejką i poznanie jego historii w trakcie spotkania z kierownikiem Biura Promocji i Informacji Turystycznej.

Pobyt w Dziwnowie w bajkowym otoczeniu wśród pięknej zieleni to był dla seniorów ostrowskiego uniwersytetu czas aktywnego relaksu oraz wielu doniosłych wrażeń, wspaniałe chwile oddechu i zapomnienia o troskach dnia codziennego. Wróciliśmy do domów zdrowi i wypoczęci – dodała Aleksandra Biegańska. Teraz z podwójną energią przystąpimy do realizacji naszych planów i zamierzeń. Taki udany wyjazd – dodała – to zachęta do kolejnych owocnych wypraw w przyszłości.

Autor tekstu  -  Kazimierz Nawrocki    Zdjęcia  -  Adam Ulichnowski

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Czwartek
Grudzień 2022
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Delfiny, Marii, Wirginiusza
REKLAMA