AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Koncert w Parku Miejskim już w piątek

Rozrywka i kultura

W piątkowy wieczór spotkajmy się w Amfiteatrze Miejskim i zaczerpnijmy muzyki wyjątkowej, wyjątkowej artystki, w wyjątkowym klimacie. Nasze miasto odwiedzi aktorka i wokalistka Joanna Aleksandrowicz i wraz z zespołem zaprezentuje ostrowskiej publiczności projekt “Od nocy do nocy”. Na spotkanie zaprasza Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

REKLAMA

- Gorąco zapraszam na muzyczną ucztę wieczorową porą w najbliższy piątek. Joanna Aleksandrowicz zabierze nas w piękną podróż. Artystka wystąpiła już na 200 scenach polskich i zagranicznych, a teraz zagości również u nas. Ostrowski Amfiteatr znów wypełni wspaniała muzyka! - zaprasza Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Joanna Aleksandrowicz to aktorka i wokalistka, występowała na scenach wielu Teatrów w Polsce, m.in. na deskach Teatru Wielkiego we Wrocławiu w spektaklu mistrza Jana Szurmieja. Współpracuje z topowymi reżyserami filmowymi m.in z Wojtkiem Smarzowskim, czy Markiem Koterskim. W październiku 2021 odbyła się premiera filmu „Wesele” z jej udziałem.

Piosenkarka dzięki swojej ambicji i determinacji stworzyła ponadczasowy projekt filmowo-musicalowy „Od Nocy Do Nocy” który zagrała 200 razy na różnych scenach muzycznych. W repertuarze znajdują się utwory tj. „Noce i Dnie”, „Vabank”, czy musical „Metro”. W grudniu 2020 roku odbyła się premiera pierwszej płyty w złotym wydaniu, która przenosi słuchaczy w świat nieoczywistych barw musicali i dawnych filmów.

- Późnym wieczorem jestem najbardziej kreatywna, mój umysł jest wtedy wolny. Nocą wracam z koncertów, jest to mój czas kiedy wszyscy śpią a ja jestem sama ze sobą i z moimi myślami. Gdyby nie noc to nie wiem czy umiałabym marzyć i byłabym tym kim jestem - podkreśla Joanna Aleksandrowicz.

 

Koncerty „Od Nocy do Nocy” realizowane są przy wyjątkowych aranżacjach świetlnych, w towarzystwie klimatycznych abażurów. Wówczas wszystko nabiera niesamowitych kształtów przy zachodzie słońca, a muzyka płynie w otchłań natury, historycznej architektury i pięknych krajobrazów. Koncerty te są grane z wysokiej klasy muzykami i cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko w Polsce. W listopadzie 2021 roku zespół wraz z kwartetem smyczkowym uświetnił Finał Dni Kultury Polskiej w Wilnie, ale to nie było jedyne spotkanie poza granicami naszego kraju.

Koncert Joanny Aleksandrowicz “Od nocy do nocy” odbędzie się w najbliższy piątek, 8 lipca, o godzinie 21 na scenie Amfiteatru w Parku Miejskim. 

W 2020 roku ostrowski Amfiteatr przeszedł gruntowną modernizację w ramach rewitalizacji przestrzeni miejskiej - powiększono scenę, zamontowano zadaszenie oraz siedziska dla widowni - obiekt zyskał aż 60 miejsc więcej! Koszt modernizacji samego Amfiteatru to 1 595 522,04 zł. Dofinansowanie tej inwestycji wyniosło 762 323,10 zł.

Rewitalizacja przestrzeni miejskiej to ogromny projekt wart ponad 11 mln złotych, na który Ostrów Wielkopolski pozyskał blisko 9 mln złotych. W ramach rewitalizacji, poza modernizacją Amfiteatru, wykonano modernizację Sali Sesyjnej, przebudowano Ogródki Jordanowskie oraz ciąg ulic w centrum miasta. Projekt został współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach WRPO na lata 2014-2020.

Inf. Biuro Prasowe UM

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Sierpień 2022
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Emilii, Julinana, Konstancji
REKLAMA