AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

„Tańczące Seniorki” w Klubie Seniora 60+ w Zębcowie

Miasto

To był uroczy lipcowy wieczór, kiedy seniorki i seniorzy ze Stowarzyszenia Przyjazny Zębców, skupieni w Klubie Seniora 60+ gościli u siebie koleżanki i kolegów z Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

REKLAMA

Wydarzenie to stało się okazją, aby w klimacie życzliwości i wzajemnego zrozumienia lepiej poznać cele i formy działania dwóch liczących się organizacji pozarządowych, pokazać dobre praktyki aktywizowania osób starszych i ich rolę w inspirowaniu działań na rzecz poprawy jakości życia najstarszych mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego.

Takie żywe kontakty – mówiła Wanda Wielebska – wiceprezes Stowarzyszenia Przyjazny Zębców, dają możliwość oddziaływania ludzi na siebie, pozwalają na lepszą komunikację, na osobiste poznanie się oraz bezpośrednie korzystanie z doświadczeń prężnie działających organizacji senioralnych. Witając seniorki i seniorów z Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w siedzibie Stowarzyszenia Przyjazny Zębców wyraziła nadzieję, że to początek konstruktywnej współpracy z Klubem Seniora 60+ Zębców.

W imieniu Zarządu OUTW prezes Aleksandra Biegańska poinformowała zebranych o roli ostrowskiego uniwersytetu w życiu każdego jego członka, o tym, jaką Uniwersytet daje szansę na samorealizację i twórczą integrację, jak wpływa na ich aktywność życiową, na poprawę zdrowia i życiowego optymizmu w trudnym procesie zdrowego i bezpiecznego starzenia się. Mówiąc o zamierzeniach OUTW w nowym roku akademickim 2022/2023, zaprosiła członków Klubu Seniora 60+ przy Rataja 5 do udziału w przedsięwzięciach organizowanych przez ostrowski uniwersytet. Wasza obecność w naszym gronie – podkreśliła  - będzie zawsze mile widziana.

Oczekiwanym przez seniorów ze Stowarzyszenia Przyjazny Zębców momentem tego spotkania był występ zespołu TAŃCZĄCE SENIORKI z ostrowskiego uniwersytetu, które udowodniły nie pierwszy raz, że wiek nie przeszkadza w dobrej zabawie. Pokazały, że taniec jest źródłem radości, pewności siebie i motywacji. Swoją postawą uświadomiły obecnym, że ta forma aktywności fizycznej i towarzyskiej pomaga wielu starszym osobom doskonale sobie radzić w morzu pełnym negatywnych emocji, podkreślając przy tym, że pełne werwy i wigoru kontakty są dla nich zawsze okazją do spotkania z uśmiechniętymi, pozytywnie nastawionymi do życia ludźmi. Dały temu wyraz w zaprezentowanych układach tanecznych na Zębcowie tańcząc kujawiaka, walca i polkę, jak też tańce z programu „Z tańcem po Europie”, z którym zespół wystąpił na zaproszenie niemieckiego miasta partnerskiego Nordhausen w obchodach ich Święta Miasta – Święta Rolanda, a następnie w wielu uroczystościach okolicznościowych organizowanych w Ostrowie Wielkopolskim, Kaliszu i Poznaniu oraz we wszystkich gminach powiatu ostrowskiego. Seniorki pokazały dodatkowo różne, mniej lub bardziej znane układy rytmiczno – taneczne. Inspirującym momentem dla uczestników tego spotkania było zaproszenie wszystkich seniorów z obu organizacji do poloneza. Występ Tańczących Seniorek został przyjęty gromkimi oklaskami na stojąco.

Siedząc wśród uczestników tego urokliwego spotkania, zachwyconych występem Tańczących Seniorek, można było usłyszeć podziw dla układu choreograficznego, techniki tanecznej i kondycji seniorek -rytmu, dynamiki i tempa, jak też dla pięknych strojów przygotowanych przez prowadzącą zespół taneczny Marię Wojtaszek. Wśród pochwał na temat występu Tańczących Seniorek zapamiętałem słowa siedzącego za mną towarzystwa: serca nasze radują się patrząc na ten fascynujący widok tańczących seniorek, kiedy suna w kolorowych strojach na zielonej trawie jak nastolatki i przypominają nam lata młodości. Ich uśmiech, wdzięk i pasja w poruszaniu się udziela się nam, utwierdza nas w przekonaniu, że nasze dojrzałe życie może być barwne i ciekawe, pełne magicznych przeżyć. W takich chwilach powracały w ich myślach sympatyczne wspomnienia z przeszłości, wspomnienia wielu radosnych chwil w młodości, jakie były ich udziałem.

Obyście były wśród nas jak najdłużej! – usłyszały seniorki z OUTW po zakończeniu występu.

Dziękujemy za piękne występy. Wieczór z taką atrakcją to była dla nas wielka gratka – powiedziała po zakończonym pokazie Tańczących Seniorek Wanda Wielebska – wiceprezes Stowarzyszenia Przyjazny Zębców. Liczymy w przyszłości na życzliwy kontakt i przyjacielskie relacje.

Przy kawie ze słodyczami seniorzy z obu organizacji senioralnych mieli możliwość do indywidualnych rozmów i zapytań, do szczerej i żywej wymiany poglądów. W trakcie bezpośredniej rozmowy Aleksandry Biegańskiej, prezes Zarządu OUTW i Wandy Wielebskiej, wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Przyjazny Zębców zastanawiano się, jak można razem działać na rzecz dobra wspólnego i realizować pomysły związane z edukacją i integracją społeczną oraz włączać się aktywnie w nurt życia społecznego w mieście. Ustalono, że to lipcowe spotkanie będzie zaczątkiem do rozwijania dalszej współpracy korzystnej dla obu stron.

Autor tekstu – Kazimierz Nawrocki

Zdjęcia – Aleksandra Biegańska, Irena i Zbigniew Szczembara

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Sierpień 2022
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Emilii, Julinana, Konstancji
REKLAMA