AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie uczniów klas pierwszych w I LO

Nauka

W piątek 14 października 2022 roku w Dniu Edukacji Narodowej w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Kompałły i Wojciecha Lipskiego w Ostrowie Wielkopolskim obchodzono nie tylko święto nauczycieli ale odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych.

REKLAMA

W obecności dyrekcji, grona pedagogicznego, przedstawicieli Stowarzyszenia Wychowanków "Alma Mater Ostroviensis", emerytowanych nauczycieli, zaproszonych gości i pracowników administracji uczniowie złożyli słowa przysięgi. Profesor oświaty i dyrektor I Liceum dr Marek Lewicki zachęcał pełnoprawnych licealistów do poszerzania horyzontów wiedzy i kształtowania unikalnej osobowości w poszanowaniu tradycji kultywowanej w murach Wielkopolskiej Szkoły Edukacji Narodowej.

Uroczystość uświetnił wykład nauczyciela historii Piotra Grabarza w którym przedstawione zostały wyzwania i obowiązki jakie spoczywają na reprezentantach kolejnego pokolenia uczniów Almae Matris Ostroviensis. Uczniowie klas maturalnych powitali "pierwszaków" życząc im jak najlepszych wyników w nauce i pielęgnowania indywidualnych umiejętności. Niezwykłych wzruszeń dostarczyła zgromadzonym uroczystość przekazania przez wybitnego absolwenta szkoły, prof. Kajetana Hądzelka - wiceprezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, medalu "Kalos Kagathos". Polski historyk sportu i działacz sportowy w 2013 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie otrzymał ten szczególny medal przyznawany wybitnym osobowościom, którzy osiągnęli sukcesy również poza sportem. Przekazany dar odebrał dyrektor I Liceum dr Marek Lewicki.

Po oficjalnej części, w której przekazano życzenia wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły w dniu Ich święta i wręczono okolicznościowe nagrody dyrektora, odbyła się część artystyczna. Swoje umiejętności instrumentalno-wokalne przedstawili uczniowie: Gabriela Grzyb, Maria Kupczyk, Wiktoria Dołżonek, Olga Borowczyk i Adrian Skrobański.

Inf. I LO

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Czwartek
Grudzień 2022
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Delfiny, Marii, Wirginiusza
REKLAMA