AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Dzień Profilaktyki i integracji klas I w ZSB-E

Nauka

W czwartek, 13 października 2022 r. w ostrowskim Zespole Szkół Budowlano-Energetycznych został przeprowadzony Dzień Profilaktyki i integracji klas I-szych. Jego inicjatorem był dyrektor szkoły, Rafał Paterek, wicedyrektor szkoły, Monika Gromska i Samorząd Uczniowski.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Cała impreza odbyła się na lekcjach od czwartej do szóstej. W jej ramach uczniowie klas pierwszych Technikum i Szkoły Branżowej I stopnia mogli na boisku podziwiać pokazy Powiatowej Straży Pożarnej. Poznali też kwestie honorowego dawstwa krwi, zasady postępowania na wypadek pożaru, zasady zdrowego odżywiania, resuscytację krążeniowo oddechową. Ponadto odbyło się spotkanie z dwoma przedstawicielkami Powiatowej Komendy Policji, przy okazji którego przekazano informacje o istotnych zagrożeniach wynikających z korzystania z Internetu. Zwieńczenie całości stanowiła grochówka wojskowa wydawana na boisku szkolnym przez Samorząd Uczniowski. Jej fundatorem była firma „Jadło w plenerze”. Nie obeszło się bez pamiątkowego zdjęcia.

- W imieniu Dyrekcji bardzo dziękuję opiekunkom samorządu: Ewie Trachimowicz i Beacie Zalewskiej, nauczycielom: Marcie Panek, Annie Kasprzyk i Krzysztofowi Kokotowi oraz samorządowi uczniowskiemu za zaangażowanie i pomoc  w przygotowaniu tego dnia. Składam serdeczne podziękowania panom strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim za przygotowanie pokazu oraz pani Annie Janickiej z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Kaliszu za prelekcję dotyczącą Honorowego Oddawania Krwi. – podsumowała Monika Gromska.

Szkoła  to przede wszystkim nauka, ale niemniej ważne są rozmowy i nawiązywanie kontaktów międzyludzkich. Ten dzień był doskonałą okazją do integracji klas pierwszych z wychowawcami.

Inf. Jarosław Maląg

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Czwartek
Grudzień 2022
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Delfiny, Marii, Wirginiusza
REKLAMA